10. Septembris 2018 13:44
Jaunumi
Latvija lūdz anulēt ICSID šķīrējtiesas spriedumu
1

Latvija ir iesniegusi pieteikumu par šķīrējtiesas sprieduma anulēšanu lietā UAB „E energija” (Lietuva) pret Latvijas valsti, ko 2017. gada 22. decembrī pieņēma Starptautiskā ieguldījumu strīdu izskatīšanas centra (ICSID) šķīrējtiesa. Lietā tika izskatīta UAB “E energija” prasība pret Latvijas Republiku, kas iesniegta saskaņā ar 1996. gada 7. februāra Latvijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību (Lietuva – Latvija BIT).

ICSID reģistrēja Latvijas pieteikumu par sprieduma anulēšanu 2018. gada 4. septembrī. Anulēšanas tiesvedību veiks ad hoc komiteja trīs personu sastāvā, kuras no ICSID Arbitru ekspertu grupas iecels ICSID Administratīvās padomes priekšsēdētājs.

Šķīrējtiesas sastāvā bija P. M. Patoči (Paolo Michele PATOCCHI) (Šveice), S. Vordsvorts (Samuel WORDSWORTH) (Lielbritānija) un A. Rainišs (August REINISCH) (Austrija).  Šķīrējtiesa uzskatīja, ka Latvija ir pārkāpusi Lietuvas-Latvijas BIT, un noteica samaksāt UAB „E energija” kompensāciju par zaudējumiem. Profesors A. Rainišs šķīrējtiesas spriedumam pievienoja atsevišķās domas, kas atšķīrās no pārējo šķīrējtiesnešu secinājumiem jautājumā par šķīrējtiesas izmaksu sadalījumu.

Latvijas Republiku anulēšanas procesā pārstāv Valsts kanceleja un „Freshfields Bruckhaus Deringer LLP”.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
a
11. Septembris 2018 / 11:35
0
ATBILDĒT
ok
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties