22. Janvāris 2019 12:00
Jaunumi
LU ikgadējās konferences laikā ieplānota plenārsēde un 9 sekciju sēdes tiesību zinātnē
Toms Grīnbergs, LU

Latvijas Universitātes (LU) 77. starptautiskās zinātniskās konferences laikā no 15. februāra līdz 7. martam ieplānota arī plenārsēde un deviņas sekciju sēdes tiesību zinātnē. LU Juridiskās fakultātes (JF) mācībspēki, absolventi un citi, dažādu tiesību nozaru eksperti konferencē kopumā nolasīs 93 referātus, kurus pēc tam apkopos anonīmi recenzētā rakstu krājumā.

Ikgadējā LU starptautiskā zinātniskā konference tiek rīkota ar mērķi nodrošināt pētījumu rezultātu, ideju un domu apmaiņu zinātnieku, docētāju, studentu un viesu starpā, kas ir viena no neatņemamām zinātniskās darbības sastāvdaļām.

Šogad LU JF organizētā plenārsēde veltīta Latvijas Republikas Satversmē nostiprināto vērtību aizsardzībai, aplūkojot tās dažādu tiesību nozaru perspektīvā. 

Plenārsēdi ar referātu par valodu kā konstitucionālu vērtību ievadīs profesore Sanita Osipova. Par cilvēka cieņas aizsardzību valststiesībās referēs lektore Anita Kovaļevska. Darbs turpināsies ar docentes Dainas Oses priekšlasījumu par procesuālās ekonomijas principa un tiesību uz taisnīgu tiesu mijiedarbību, kā arī profesores Kristīnes Stradas-Rozenbergas referātu par nevainīguma prezumpcijas būtību un tās pārkāpšanas sekām. Plenārsēdi noslēgs asociētais profesors Artūrs Kučs, skaidrojot termina “noteikts ar likumu” saturu cilvēktiesību ierobežošanas kontekstā.

Priekšlasījumi tiesību zinātnē mēneša garumā turpināsies vēl deviņās sekciju sēdēs, iezīmējot aktuālos jautājumus katrā tiesību nozarē. Interesenti aicināti pasākuma norises vērot klātienē; atsevišķi sēžu ieraksti pēc pasākuma tiks publicēti LU JF videoarhīvā.

Konferences programma

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 207 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties