28. Janvāris 2019 12:48
Jaunumi
Starptautiskā konferencē atzīmēs LU Juridiskās fakultātes dibināšanas simtgadi
Toms Grīnbergs,LU

Uzsākta dalībnieku reģistrācija Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) 7. starptautiskajai zinātniskajai konferencei „Tiesību zinātnes nozīme un nākotne tiesību sistēmās”. Pasākums norisināsies šā gada 17.–18. oktobrī un Rīgā pulcēs juridiskās domas pārstāvjus no Latvijas un LU partnerinstitūcijām visā pasaulē.

Šogad LU JF starptautiskā zinātniskā konference ieplānota fakultātes dibināšanas simtgades kontekstā, iezīmējot ne tikai Latvijas tiesību zinātnes studiju un pētniecības centra nozīmīgu gadskārtu, bet arī apliecinot šīs institūcijas ieguldījumu valsts nacionālās tiesību sistēmas izveidē, attīstībā un atjaunotnē. Latvijā un ārvalstīs atzīti tiesību zinātnieki un nozares eksperti savos referātos un publikācijās aicināti atskatīties uz sasniegto, kā arī dalīties jaunākajos jurisprudences atklājumos un atziņās.

LU JF dekāne Anita Rodiņa norāda: „Juridiskās fakultātes akadēmiskais personāls ir bijis viens no stūrakmeņiem Latvijas valsts un tās tiesību sistēmas izveidē un attīstībā. Gan valstij nozīmīgāko tiesību aktu izstrāde un pilnveide, tāpat arī iesaiste valsts neatkarības atjaunošanā ir fakultātes docētāju sava veida mantojums. Savukārt šī zinātniskā konference ieskicēs jaunu fakultātes attīstības, starptautiskās atpazīstamības un zinātniskās kapacitātes vektoru ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules kontekstā.”

Interesenti aicināti līdz 24. martam iesniegt tēzes dalībai konferencē ar mutisku vai stenda referātu, kas ieskicē nozares pagātnes, mūsdienu un nākotnes izaicinājumus, juristu devumu pilnīgākas un modernākas tiesību sistēmas izveidē un funkcionēšanā, kā arī tiesību zinātnes nozīmi tautsaimniecībā, starptautiskajās attiecībās un valsts drošības jomā. Klausītāju reģistrācija tiks uzsākta 1. septembrī.

Detalizēta informācija par pasākuma norisi pieejama konferences tīmekļa vietnē.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 231 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties