29. Marts 2019 11:29
Jaunumi
Notiks starptautiska zinātniski praktiska konference “Tiesiskās sistēmas aktuālās problēmas”

Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultāte kopā ar Baltijas Stratēģisko pētīju centru, Sedlicas Dabas un humanitāro zinātņu universitāti (Polija), Jaroslava Mudrā Nacionālo Juridisko universitāti (Ukraina), Juridisko koledžu, kā arī Zviedrijas Drošības un politikas attīstības institūtu 2019. gada 25. aprīlī rīko starptautisku zinātniski praktisku konferenci “Tiesiskās sistēmas aktuālās problēmas”.

Konferences mērķis ir aktuālu problēmu apzināšana, kuras ir saistītas ar tiesiskā regulējuma attīstību un institucionālās sistēmas pilnveidošanu, teorētisko atziņu  un praktiskās pieredzes apmaiņa tiesību zinātnes jomā.

Konferences darbā tiek aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu akadēmiskais personāls, speciālisti tiesību zinātnē.

Konferences darbs noritēs plenārsēdē un vairākās sekcijās.

Plenārsēde. Tiesiskās sistēmas teorētiski praktiskās problēmas. Nākotnes jurisprudence.

1. sekcija. Kiberdrošība veselības aprūpes sistēmā: teorētiskās un praktiskās problēmas. Cik droši ir pacientu dati? (sekcijas darbs ir plānots semināra, diskusiju formā).

2. sekcija. VDK materiālu (“čekas maisu”) publiskošanas tiesiskie un sociāli politiskie aspekti. (sekcijas darbs ir plānots semināra, diskusiju formā).

3. sekcija. Arodbiedrību loma darba tiesisko problēmu risināšanā mūsdienās (sekcijas darbs ir plānots semināra, diskusiju formā).

4. sekcija. Sods 21. gadsimtā? Vai tiks nodrošināta atbildības un sodu neizbēgamība?

Minētais problēmu loks tiks skatīts, analizēts  un vērtēts, kā arī meklēti optimālākie risinājumi. Konferences darbā piedalīsies tiesību zinātnieki un speciālisti, eksperti sabiedriskās drošības jautājumos no Bulgārijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Zviedrijas, Ukrainas un Latvijas.

Konferences norises vieta: Rīgas Stradiņa universitāte – Dzirciema iela 16, Hipokrāta auditorija. Konferences laiks: 25. aprīlī no pulksten 10.00 līdz 17.00.

Konferences valodas: latviešu, angļu, krievu.

Konferences dalībnieku referāti tiks publicēti konferences rakstu krājumā RSU Juridiskās fakultātes elektroniskajā žurnālā “Socrates”.

Dalībai konferencē ir jāpiesakās līdz 2019. gada 9. aprīlim elektroniski, aizpildot atbilstošas formas pieteikumu, kas pieejams RSU tīmekļa vietnē.

Ja referātam – rakstam ir divi vai vairāki līdzautori, pieteikums jāiesniedz katram atsevišķi.

Dalība konferencē ir bez maksas.

Pilna konferences programma tiks publiskota līdz 18. aprīlim.

Pilns raksta teksts, noformēts atbilstoši prasībām, jāiesniedz līdz 2019. gada 15. maijam. Ja raksts nebūs noformēts atbilstoši prasībām, kuras ir noteiktas publikācijām žurnālā “Socrates”, tas netiks publicēts!

Konferences koordinatores:

  • Inga Minkeviča (Inga.Minkevia@rsu.lv)
  • Lidija Rozentāle (Lidija.Rozentāle@rsu.lv)
  • Agnese Reine-Vītiņa (Agnese.Reine-Vitina@rsu.lv)
patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties