1. Aprīlis 2019 12:51
Jaunumi
TM un IeM uzlabos izmeklēšanas un tiesvedību procesus
1

Otrdien, 2. aprīlī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens parakstīs sadarbības memorandu, lai efektivizētu informācijas apmaiņu starp institūcijām, tādējādi siprinot tiesiskumu, paaugstinot pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti un uzlabojot tiesvedības procesus.

“Šāda vienošanās līdz šim nav bijusi – turpmāk mūsu sadarbība būs aktīvāka un mērķtiecīgāka,” uzsver tieslietu ministrs Jānis Bordāns. “Iestāžu ciešāka sadarbība ir galvenais priekšnoteikums, lai būtiski paaugstinātu gan tieslietu, gan iekšlietu sistēmu kopējo efektivitāti, turklāt tieslietu sektora jaunā datu apstrādes rīka piedāvātās iespējas ļaus apkopot un analizēt jaunākos datus par tiesvedību procesiem, kas tālāk varētu palīdzēt daudz ātrākai un kvalitatīvākai noziegumu atklāšanai, izmeklēšanai un iztiesāšanai. Esmu pārliecināts, ka, parakstot šo vienošanos, ievērojami tiks uzlaboti pašreizējie izmeklēšanas un tiesvedības procesi un kopējais tiesiskuma līmenis valstī. Tas būs nozīmīgs ieguvums sabiedrībai – no pirmstiesas izmeklēšanas līdz tiesas spriedumam,” sadarbības nozīmi akcentē J. Bordāns.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens: “Esam izveidojušu efektīvāku modeli informācijas apmaiņai un kvalifikācijas celšanai. Iekšlietu un tieslietu ministrijas ir panākušas vienotu izpratni par ciešākas komunikācijas nepieciešamību un atradusi veidu, kā risināt dažādus nozares problēmajutājumus.”

Ar kopīgu sadarbības memorandu paredzēts veicināt tieslietu un iekšlietu informācijas sistēmu attīstību un modernizāciju, kā arī elektronizēt procesus sloga mazināšanai izmeklēšanas un iztiesāšanas stadijā.

Pirmstiesas izmeklēšanas kvalitātes celšanas nolūkā stiprinās arī tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu profesionālās zināšanas un prasmes. Savukārt, izmantojot tieslietu sektora biznesa inteliģences rīka sniegtās iespējas attiecībā uz lielformāta datu analīzi, plānots nodrošināt tieslietu un iekšlietu informācijas sistēmu datu apmaiņu atbilstoši padotības iestāžu pieprasījumiem.

Vienlaikus paredzēts attīstīt administratīvo sodu sistēmu, nosakot administratīvā soda apmēru atbilstību izdarītajam pārkāpumam un izvērtējot administratīvo sankciju apmēru. Ar vienkāršāka un vieglāk piemērojama administratīvās atbildības regulējuma palīdzību tiks nodrošināta ātrāka, efektīvāka administratīvo sodu procesa un soda neizbēgamības principa īstenošana. 

Cita starpā plānots noteikt vienādus un savlaicīgi koordinētus risinājumus attiecībā uz amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm atalgojuma pieauguma un citu sociālo garantiju jautājumiem, un, stiprinot sadarbību pirmstiesas procesā, nodrošināt padziļināta kriminālprocesa izvērtējuma veikšanu un vienotu metodisko materiālu izstrādi un ieviešanu izmeklētājiem un prokuroriem. 

Tāpat plānots paplašināt tehnisko līdzekļu izmantošanu procesuālo darbību nodrošināšanai tiesā, kā arī izvērtēt iespējas sagatavot priekšlikumus izmaiņām tiesību aktos.

Atbilstoši Ministru kabineta dotajam uzdevumam sadarbības memorands paredz sagatavot arī rīcības plānu tiesu ekspertīžu institūta reformas ieviešanai un pēc tā apstiprināšanas Ministru kabinetā īstenošanai.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Valdis Freimantāls
10. Aprīlis 2019 / 12:06
0
ATBILDĒT
Cerams Rīgas Latviešu Biedrības iznīcināšanas veicēji 1993. gada 18. februāra naktī pēc 26 gadu bezrūpīgas dzīves , tiks saukti pie atbildības.
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 181 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties