9. Septembris 2019 14:53
Jaunumi
Inese Lībiņa-Egnere: Mums ir jābūt vienotiem, aizsargājot un stiprinot mūsu vērtības
1
Ieva Ābele, Saeima

Mums jābūt vienotiem, izlēmīgiem un modriem savu vērtību un principu sargāšanā un stiprināšanā. To sacīja Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja un Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere pirmdien, 9. septembrī, parlamentā atklājot piekto reģionālo EPPA konferenci, kas veltīta parlamentu lomai Eiropas Cilvēktiesību konvencijas standartu īstenošanā. Saeimas priekšsēdētājas biedre aicināja parlamentāriešus katru dienu, darot savu darbu, stiprināt Eiropas Cilvēktiesību konvencijā noenkurotos principus.

Drīz Latvija atzīmēs 25 gadadienu, kopš kļuva par Eiropas Padomes dalībvalsti, savukārt Eiropas Cilvēktiesību konvencija Latvijā tika ratificēta 1997. gadā, sacīja I. Lībiņa-Egnere. Saeimas priekšsēdētājas biedre uzsvēra, ka Latvija šo gadu laikā ir bijusi aktīva organizācijas dalībvalsts, aizsargājot Eiropas Padomes augstos standartus un vērtības – cilvēktiesības, demokrātiju un likuma varu.

Latvijā gan Satversmes tiesa, gan Tiesībsarga birojs savas kompetences ietvaros cieši uzrauga likumdevēja darbu, nodrošinot likumu atbilstību cilvēktiesību standartiem, atzīmēja Saeimas priekšsēdētājas biedre, uzsverot parlamentāriešu lomu Eiropas Cilvēktiesību konvencijas standartu ieviešanā un Cilvēktiesību tiesas spriedumu efektīvā izpildē.

EPPA prezidente Liliāna Morī-Paskjē (Liliane Maury Pasquier), uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka mēs dzīvojam īpaši sarežģītā laikā, kad pamatprincipi, uz kuriem ir būvēta Eiropas Padome – demokrātija, cilvēktiesības un likuma vara –, ir pakļauti lielam spiedienam. L.Morī-Paskjē uzsvēra, ka dalībvalstu parlamentiem ir ne vien jānodrošina, ka pieņemtie likumi saskan ar Eiropas Cilvēktiesību konvencijas standartiem, bet parlamentāriešiem ar saviem vārdiem un darbiem ir aktīvi jāveicina cilvēktiesības.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Raimonds
10. Septembris 2019 / 12:02
0
ATBILDĒT
Tik jautājums ir - kādas ir mūsu vērtības......... Korupcija, Alkatība, savu pilsoņu Necienīšana?
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 205 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties