24. Februāris 2020 15:39
Jaunumi
Izsludināta pieteikšanās trešajai Profesora Konstantīna Čakstes civiltiesību izspēlei

Tiesību zinātņu studenti no visām Latvijas augstskolām tiek aicināti piedalīties trešajā Prof. K. Čakstes civiltiesību izspēlē, kas norisināsies Rīgā 2020. gada 17. un 18. aprīlī.

Jau trešo gadu norisināsies nacionālā tiesu izspēle civiltiesībās, ko organizē Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Latvijas Republikas Augstāko tiesu, Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģiju, ZAB “Jāņa Kārkliņa advokātu birojs”, ZAB “Cobalt”, ZAB “Eversheds Sutherland Bitāns”, ZAB “Rode&Partneri”, ZAB “Sorainen”, ZAB “TGS Baltic”, kā arī atbalstītājiem – žurnālu “Jurista Vārds” un akadēmisko vienību “Austrums”.

Turpinot iesāktās tradīcijas, Prof. K. Čakstes civiltiesību izspēle sniegs iespēju studentiem unikālā veidā attīstīt zināšanas un prasmes civiltiesībās.

• Izspēles mutiskā daļa norisināsies divas dienas. Priekšsacīkstes norisināsies piektdienas (17. aprīļa) pēcpusdienā un vakarā, savukārt pusfināls un fināls norisināsies sestdien (18. aprīlī).

• Izspēles priekšsacīkstes norisināsies Latvijas vadošo advokātu biroju telpās. Minētais sniegs iespēju komandām pamatīgāk sajust advokāta profesijas “garšu”, kā arī gūt priekšstatu par advokātu biroju ikdienas darbu. Izspēles pusfināls norisināsies Latvijas Universitātē, savukārt fināls – Augstākās tiesas Senāta sēžu zālē.

• Katras izspēles norises dienas beigās norisināsies svinīgā daļa, kurā tiks izziņoti rezultāti un studentiem, kā arī citiem izspēles norisē iesaistītajiem būs iespēja afterparty dalīties ar gūtajiem iespaidiem, veidot jaunus kontaktus, kā arī pavadīt laiku patīkamā atmosfērā.

• Izspēles dalībnieki saņems ne tikai no studiju procesa ierasto kāzusu, bet arī “lietas materiālus”. Gluži kā īstā tiesā – no komandām tiek sagaidīts, ka tās gan rakstiskajā daļā, gan mutiskajā daļā atsauksies uz lietā esošajiem pierādījumiem, lai pamatotu savu pozīciju un uzdotu neērtus jautājumus oponentiem. Izspēles ietvaros tiks imitēta tiesvedība pirmās instances tiesā.

• Tāpat no komandām tiek sagaidīts, ka rakstiskās daļas ietvaros tās spēs izteikties īsi, kodolīgi un precīzi. Šī iemesla dēļ pušu rakstveida pozīcijām noteikts apjoma ierobežojums 10 lpp., no kurām vismaz 5 lpp. jābūt kāzusa juridiskajai analīzei.

• Izspēli tiesās Latvijas atzītākie civiltiesību speciālisti – Augstākās tiesas tiesneši, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes mācībspēki un praktiskajā darbā pieredzējuši juristi.

• Ievērojams balvu fonds. Izspēles uzvarētāji saņems šādas balvas:

  • unikālas Prof. K. Čakstes civiltiesību izspēles tombaka medaļas;
  • galveno naudas balvu uzvarētāju komandai 1000 eiro apmērā no akadēmiskās vienības “Austrums” un advokātu birojiem;
  • nesteidzīgu vakaru sarunās ar Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāju un advokātu biroju partneriem par studentus interesējošiem advokatūras jautājumiem;
  • otrās vietas ieguvēji saņems naudas balvu 300 eiro apmērā.

• Īpašs pārsteigums tiem komandu dalībniekiem, kuri studē Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē – arī šogad izspēles nolikumā nostiprināts, ka docētājiem dalību izspēlē ir tiesības ieskaitīt kā studiju darbu.

Komandu pieteikums un precizējošie jautājumi jāiesniedz līdz 2020. gada 8. martam, sūtot uz e-pastu civiltiesibuizspele@lu.lv. Abu pušu rakstiskās daļas pozīcijas jānosūta elektroniski līdz 2020. gada 29. martam uz e-pastu civiltiesibuizspele@lu.lv.

Izspēles mutiskā daļa norisināsies 2020. gada 17. un 18. aprīlī.

Izspēles kāzuss, nolikums, pieteikuma forma pieejama šeit.

Aicinām sekot aktualitātēm izspēles Facebook lapā un Instagram kontā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties