11. Marts 2020 09:17
Jaunumi
Sācies darbs pie Satversmes VIII nodaļas komentāriem
2
Ilmārs Znotiņš, VPK

10. martā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latvijas Republikas Satversmes VIII nodaļas “Pamattiesības” lietišķo komentāru grāmatas autoriem, lai “nodotu ceļavārdus”, uzsākot nozīmīgo darbu.

Valsts prezidents, pateicoties Satversmes tiesai un topošās grāmatas autoriem par uzsākto darbu, uzsvēra: “Lietišķie komentāri ir ļoti nozīmīgi, jo to uzdevums ir paredzēt nākotni. Tie veido pamatotu nākotnes redzējumu par iespējamām judikatūras maiņām, kas noder gan advokātiem, gan ikvienam sabiedrības loceklim, kurš vēlas izzināt un paredzēt tiesas lēmumu. Lietišķie komentāri nedrīkst būt tiesiskās prakses apkopojums, tāpēc autoriem ir jāizprot, kas ir nepieciešams lasītājam, lai veidotu sintēzi starp līdzšinējo judikatūru un to, kādai tai vajadzētu būt.”

Latvijas Republikas Satversmes VIII nodaļas “Pamattiesības” lietišķo komentāru grāmatā Satversmes pamattiesību normas tiks analizētas starptautisko un Eiropas Savienības cilvēktiesību normu un to piemērošanas prakses kontekstā. Tas būs apstiprinājums tam, ka Latvijas tiesiskā telpa ir piederīga Eiropas tiesiskajai telpai, būdama atvērta pārmaiņām un mūsdienīgai tiesu praksei.

Valsts prezidents Egils Levits būs Satversmes 91. panta komentāru autors.

patīk
drukāt
 
 
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jautājums
11. Marts 2020 / 10:12
0
ATBILDĒT
Ar ko lietišķie komentāri atšķiras no komentāriem parastiem?
Komentētājs > Jautājums
11. Marts 2020 / 11:51
0
ATBILDĒT
Mazāk zinātniski, vairāk praktiski.
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties