2. Aprīlis 2020 12:13
Jaunumi / COVID-19
Latvija kopā ar citām ES dalībvalstīm aicina stiprināt likuma varu un Eiropas vērtības

Šajos bezprecedenta apstākļos Eiropas Savienības dalībvalstu īstenotajiem ārkārtas pasākumiem, lai aizsargātu savus pilsoņus un pārvarētu krīzi, ir juridisks attaisnojums.

Tomēr esam dziļi nobažījušies, ka daži ārkārtas pasākumi varētu apdraudēt tiesiskuma, demokrātijas un pamattiesību principus. Ārkārtas pasākumi būtu jāierobežo līdz stingri nepieciešamiem, tiem būtu jābūt samērīgiem un pagaidu rakstura, to ieviešana regulāri jāizvērtē un tiem jāatbilst jau minētajiem demokrātijas, tiesiskuma un pamattiesību principiem. Tie arī nedrīkst ierobežot vārda brīvību un preses brīvību. Mums kopīgiem spēkiem jāpārvar krīze un, to veicot, kopīgi jāsaglabā Eiropas principi un vērtības. Tādēļ mēs atbalstām Eiropas Komisijas ierosmi uzraudzīt ārkārtas pasākumus un to īstenošanu, lai nodrošinātu Eiropas Savienības pamatvērtību saglabāšanu, un aicinām Vispārējo lietu padomi vajadzības gadījumā pievērsties šim jautājumam.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
COVID-19
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 230 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties