14. Aprīlis 2020 17:03
Jaunumi
“Latvijas Vēstneša” platformu martā apmeklēja 445 431 pašmāju lietotājs

Teju katrs trešais (30,56%) internetlietotājs Latvijā martā ir izmantojis vienu vai vairākas oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” platformas vietnes, liecina starptautiskās interneta izpētes aģentūras “Gemius” dati. Viens no galvenajiem iemesliem auditorijas nozīmīgajam pieaugumam – sabiedrības interese par jaunajiem tiesību aktiem, to skaidrojumiem un citu kvalitatīva satura informāciju ārkārtējās situācijas laikā.

Kopumā valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformu, ko uztur “Latvijas Vēstnesis”, apmeklējis 445 431 reālais lietotājs* (real users).

Platformu veido četras vietnes – vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, juristavards.lv – un žurnāls “Jurista Vārds”, un tā ir savstarpēji saistītu pakalpojumu kopums, kas sinerģijā nodrošina privātpersonu tiesības būt informētām par tiesībām un pienākumiem. Taču “Gemius” ikmēneša pētījumā “GemiusAudience” piedalās vien trīs vietnes. Proti, vestnesis.lv, kurā iedzīvotājiem pieejams oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis”, tajā nav pieteikts informācijas drošības apsvērumu dēļ, tā ka faktiskā platformas auditorija ir vēl lielāka un sasniedz vismaz pusmiljonu.

Auditorija martā pieaugusi par vairākiem desmitiem tūkstošu reālo lietotāju. 445 431 reālais lietotājs Latvijā jeb 30,56% no visiem Latvijas interneta lietotājiem – tāda ir “Latvijas Vēstneša” platformai reģistrētā auditorija 2020. gada martā (salīdzinājumam janvārī – 27,5% jeb 403 010). Tātad gandrīz katrs trešais interneta lietotājs vecumā no 7 līdz 74 gadiem ir izmantojis vienu vai vairākas no “Latvijas Vēstneša” vietnēm (likumi.lv, lvportals.lv, juristavards.lv).

Katrai vietnei atsevišķi martā nozīmīgs auditorijas pieaugums:

●      likumi.lv276 709 jeb 18,98% no visas internetlietotāju auditorijas;

●      LVportals.lv – 301 773 jeb 20,70%;

●      juristavards.lv – 15 637 jeb 1,07%.

Viens no skatītākajiem dokumentiem ir Ministru kabineta rīkojuma “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” aktuālā redakcija, kas vietnē likumi.lv atvērta 80 000 reižu, tā tulkojums angļu valodā – vairāk nekā 1000.

Tematiski noderīgas saites:

●     Visi ārkārtējās situācijas tiesību akti aktuālajā redakcijā – nodrošina likumi.lv

●     Pašvaldību saistošie noteikumi, kas izdoti, lai īstenotu pasākumus ārkārtējās situācijas laikā  – nodrošina likumi.lv

●     Skaidrojumi par tēmu "Covid-19" – nodrošina LVportals.lv

○     Valsts institūciju, tiesu, pašvaldību paziņojumi pieejami atsevišķā sarakstā

●     Covid-19: tiesiskie aspekti – brīvpieejas rakstus nodrošina juristavards.lv

Atgādinām, ka vietnē vestnesis.lv ir pieejams oficiālais izdevums ”Latvijas Vēstnesis”. Lai ar ārkārtējo situāciju saistītos tiesību aktus operatīvi padarītu pieejamus sabiedrībai, biežāk klajā nāk oficiālā izdevuma papildu laidieni. Piemēram, 10. aprīlī iznāca pieci (!) laidieni, lai nodrošinātu valdības lēmumu oficiālo publikāciju.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 207 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties