9. Jūnijs 2020 14:48
Jaunumi / COVID-19
E. Levits “Latvijas Vēstnesī” izsludina likumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai

Šodien, 9. jūnijā, Valsts prezidents Egils Levits oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” izsludinājis desmit likumus, no tiem sešus tiesību aktus, ko Saeima pagājušajā nedēļā pieņēma steidzamības kārtā. Šodien papildu laidienā (Nr. 110A) ir oficiālā publikācija arī abiem likumiem, kas saistīti ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu.

Valsts prezidents E. Levits oficiālā izdevuma 9. jūnija papildu laidienā izsludina sešus likumus, ko Saeima piektdien, 5. jūnijā, pieņēma galīgajā lasījumā kā steidzamus, tostarp:

Lai likumi stātos spēkā, tie Satversmē noteiktos termiņos ir jāizsludina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv). Oficiālais izdevums iznāk darba dienās un, ja nepieciešams, arī brīvdienās. Lai tiesību aktus operatīvi padarītu pieejamus sabiedrībai, ārkārtējās situācijas laikā un arī pēc tās biežāk klajā nāks “Latvijas Vēstneša” papildu laidieni.

Jaunā tiesiskā regulējuma mērķis ir atjaunot vispārējo tiesisko kārtību pēc noteiktā ārkārtējās situācijas termiņa beigām. Likumi pieejami tiesību aktu vietnes likumi.lv tematiskajā atvērumā Covid-19.

  • Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums nosaka valsts institūciju darbības pamatprincipus un valsts institūciju un privātpersonu tiesības un pienākumus valsts apdraudējuma novēršanai un pārvarēšanai pēc Covid-19 infekcijas izplatības radītās ārkārtējās situācijas atcelšanas.
  • Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā paredzēts, ka Ministru kabinets, izvērtējot ekonomisko situāciju, nosaka kritērijus un kārtību noteikto pasākumu un īpašo atbalsta mehānismu piemērošanai nodokļu maksātājiem, kurus skārusi Covid-19 izraisītā krīze.

Šie abi likumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas, t.i., rīt, 10. jūnijā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
COVID-19
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 207 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties