24. Septembris 2020 12:55
Jaunumi
Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātus aicina izvirzīt līdz 8.oktobrim
3

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 24. septembrī, nolēma, ka kandidatūras Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzāmas līdz 8. oktobra pulksten 17.00.

Kandidatūras jāizvirza, jo līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele ir iecelta Eiropas Savienības Tiesas tiesneša amatā, un viņas pilnvaras Satversmes tiesas tiesneša amatā izbeigsies 2. oktobrī.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Augstākās tiesas plēnums izraugās Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātus no Latvijas Republikas tiesnešu vidus.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

patīk
drukāt
 
 
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Arvīds Dravnieks
24. Septembris 2020 / 15:24
3
ATBILDĒT
LU docētāja dr.iur. Inese LĪBIŅA
ir lieliska latiņa ar kuru salīdzināt citus kandidātus
Germans Pavlovskis > Arvīds Dravnieks
27. Septembris 2020 / 17:32
0
ATBILDĒT
Protams, jebkuru iespējamu kandidātu varētu vērtēt uz I. Lībiņas-Egneres kundzes (un viņas promocijas darba) fona. Tomēr nav īsti saprotams, kā pilnā nopietnībā var apsvērt personas kandidatūru, kura kopš 2011.gada ieņem deputāta amatu un kopš 2012.gada Saeimas priekšsēdētāja biedra amatu un faktiski ir bijusi viena no "Jaunās Vienotības" 2018.gada Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas sejām, aktīvi piedaloties kandidātu debatēs. Nav saprotams, kā tas ir iespējams un kā šāda persona varēs vērtēt šajā laika posmā (sākot no 2011.gada) pieņemto normatīvo aktu satversmību (ne jau katrā gadījumā būs jāpieņem lēmums par atstatīšanos, turklāt noraidījuma institūts ST procesā nav paredzēts). Nav zināma (vismaz man) neviena Eiropas demokrātiskā valsts, kur kaut kas tāds būtu noticis...
I > Arvīds Dravnieks
24. Septembris 2020 / 16:10
2
ATBILDĒT
Nepolitizēsim ST. Politiķi lai paliek politikā
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties