25. Septembris 2020 12:47
Jaunumi
Turpmāk patenta pieteikumu varēs iesniegt arī tiešsaistē

Sākot ar šī gada 1. oktobri Latvijas izgudrotājiem būs iespēja iesniegt patenta pieteikumu jaunā un ērtā veidā – tiešsaistē. Kopumā Patentu valde izgudrotājiem, uzņēmējiem, patentu īpašniekiem un viņu pārstāvjiem piedāvās 8 jaunus e-pakalpojumus, nodrošinot ērtu un ātru veidu nepieciešamo darbību veikšanai.

Lai informētu Latvijas izgudrotājus, viņu pārstāvjus un uzņēmējus par jauno patentu e-pieteikumu sistēmu, Patentu valde, š.g. 1. oktobrī rīko tiešsaistes atklāšanas pasākumu, kura ietvaros notiks iepazīstināšana ar jaunajiem e-pakalpojumiem.

“Pateicoties Patentu valdes darbam, tagad jau esošajam preču zīmju un dizainparaugu e-pakalpojumu klāstam pievienojas arī patentu e-pakalpojumi, kopā sasniedzot nu jau 17 pakalpojumus, ko iestāde piedāvā sniegt pilnīgi elektroniski! Patiesi ceru, ka arī turpmāk e-pakalpojumu attīstība veicinās izgudrojumu un inovāciju aizsardzību un to pārvaldību Latvijā,” ar gandarījumu pauž tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Jaunais patentu e-pakalpojumu klāsts patentu pieteicējiem nodrošinās vairākas priekšrocības, tostarp:

  • Patenta pieteikuma konfidenciālu iesniegšanu tiešsaistē bez nepieciešamības ierasties Patentu valdē klātienē.
  • Iespēju ērtā veidā veikt ikgadējos patentu uzturēšanas maksājumus.
  • Pieteicēju datu ievades korektumu un pēctecību.
  • Papildus iepriekšminētajām priekšrocībām, tiešsaistē varēs iesniegt arī Eiropas patentu apstiprināšanas un Papildu aizsardzības sertifikātu pieteikumus un saņemt citus ar patentiem saistītus pakalpojumus.

“Intelektuālā īpašuma aizsardzība visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, kļūst arvien izaicinošāka COVID-19 ierobežojošu apstākļu ietekmē. Atklājot patentu e-pieteikumu sistēmu, mēs saviem klientiem nodrošinām nepārtrauktu pakalpojumu pieejamību, lai mūsu klienti varētu veikt savlaicīgu un ērtu izgudrojumu aizsardzību, balstoties uz mūsu galvenajām vērtībām – orientāciju uz klientu un nepārtrauktu pakalpojumu attīstību. Līdz ar šo 8 jauno e-pakalpojumu ieviešanu visus Patentu valdes sniegtos pamatpakalpojumus būs iespējams veikt attālināti,” norāda Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis.

Lai reģistrētos patentu e-pieteikumu sistēmas tiešsaistes atklāšanas pasākumam, lūdzam iepriekš pieteikties līdz š.g. 30. septembrim, rakstot uz: komunikacija@lrpv.gov.lv. Pēc pieteikumu saņemšanas, uz Jūsu norādīto e-pastu tiks nosūtīts Microsoft Teams pakalpojuma uzaicinājums. Vairāk informācija par pievienošanos redzama šeit.

Pasākuma programma

Datu aizsardzības noteikumi

Efektīvas, lietotājorientētas un videi draudzīgas rūpnieciskā īpašuma pakalpojumu vides attīstība mūsdienās ir viens no svarīgākajiem rūpnieciskā īpašuma sistēmas izmantošanas veicinošiem faktoriem. Pavisam nesen tika atklāta pirmā publiskā patentu datubāze Latvijā, kurā vienkopus atrodama plaša informācija par publiskotiem nacionālo patentu pieteikumiem, piešķirtiem Latvijas patentiem, Latvijā apstiprinātiem un attiecinātiem Eiropas patentiem, kā arī papildu aizsardzības sertifikātiem.

Piekļūt patentu informācijas datubāzei ir iespējams šeit

Piekļūt papildu aizsardzības sertifikātu datubāzei ir iespējams šeit

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 207 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties