24. Marts 2021 11:09
Jaunumi
Informācija sabiedrībai par prokurora Ulda Cinkmaņa rīcības vērtējumu Prokuroru atestācijas komisijā
8

Prokuroru atestācijas komisija 2021. gada 11. marta sēdē izskatīja jautājumu par Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora Ulda Cinkmaņa iespējami pieļautajiem Latvijas Prokuroru ētikas kodeksa (turpmāk arī – Prokuroru ētikas kodekss) normu pārkāpumiem.

Prokuroru atestācijas komisija atzina, ka Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Uldis Cinkmanis ir pieļāvis Prokuroru ētikas kodeksa sadaļas “Godīgums, objektivitāte, taisnīgums” 2. punktā; Prokuroru ētikas kodeksa sadaļas “Ārpusdarba attiecības” 1. punktā un Prokuroru ētikas kodeksa sadaļas “Prokuroru savstarpējās attiecības un uzvedības pamatprincipi” 3. punktā noteikto uzvedības pamatprincipu pārkāpumus. Tādēļ Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokuroram Uldim Cinkmanim par pieļautajiem Prokuroru ētikas kodeksa normu pārkāpumiem Prokuroru atestācijas komisija nolēma piemērot Prokuroru ētikas kodeksā paredzēto morālo sankciju – publisku atvainošanos par ētikas pamatprincipu neievērošanu, to noformējot video formātā un  tajā iekļaujot informāciju par Prokuroru atestācijas komisijas pieņemto lēmumu, situācijas raksturojumu, savas uzvedības novērtējumu un atvainošanos.

Ievērojot minēto, tiek publiskots gan Prokuroru atestācijas komisijas 2021. gada 11. marta sēdes lēmums, gan arī prokurora Ulda Cinkmaņa atvainošanās vēstījums sabiedrībai.

Prokuroru atestācijas komisijas 2021.gada 11.marta sēdes lēmums apskatāms ŠEIT

patīk
drukāt
 
 
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Roberts
27. Marts 2021 / 11:02
0
ATBILDĒT
Tehniska lēmuma izpildīšana bez jebkādu emociju piepildījuma tiks uzskatīta par atvainošanos? Labi, ka vēl nesmējās, ne?
Prokurors
25. Marts 2021 / 14:09
0
ATBILDĒT
Kolēģi juristi, vēršu Jūsu uzmanību, ka šis lēmums ir tikai par prokurora U.Cinkmaņa uzvedību koncertā, nevis par plaģiātu bakalaura darbā.
Bez vārdiem
24. Marts 2021 / 19:24
1
ATBILDĒT
Ja man kāds pirms 2 gadiem pastāstītu, ka tiesiskā un demokrātiskā valstī, par kādu Latvija sevi dēvē, prokuratūrā strādā persona, kura publiskā telpā ir ālējusies kā tāds kriminogēns elements, turklāt kurai par plaģiātismu ir atņemts jurista diploms, es droši vien smietos kā par anekdoti. Bet tā diemžēl nav anekdote... Tā ir Latvijas realitāte. Kur mēs tālāk iesim, Stukāna kungs?
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 258 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties