25. Maijs 2021 12:21
Jaunumi
Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova priekšlasījumā runā par dzimumu līdztiesību
2

Piektdien, 21. maijā, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova sniedza priekšlasījumu “Dzimumu līdztiesība: problēma vai risinājums” par sieviešu tiesību attīstību un aktuālajiem jautājumiem dzimumu līdztiesības jomā.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja akcentēja, ka ideja par līdztiesību balstās uz cilvēka cieņas konceptu, kas valstij pieprasa ievērot cilvēka brīvību, tiesības uz pašnoteikšanos un aizsargāt cilvēkus no diskriminācijas. Cilvēka cieņas aizsardzība ir jāliek pamatā visai tiesību sistēmai, jo to nosaka Latvijas Republikas Satversme, Eiropas Savienības tiesības un Latvijai saistošās starptautiskās tiesības, uzsvēra Sanita Osipova.

Sanita Osipova rosināja domāt par sieviešu tiesību izpratni. Viņa akcentēja divus risinājumus: sieviešu pilnīgu līdztiesību, kas paredz to, ka likumos netiek pieminēts personas dzimums, jo visām personām pienākas vienādas tiesības, un papildus aizsardzību sievietēm, lai izlīdzinātu vēsturisko netaisnību un mainītu sabiedrības attieksmi.

“Dzimumu līdztiesība nozīmē ne tikai to, ka abi dzimumi ir līdztiesīgi. Dzimumu līdztiesība nozīmē, ka sabiedrībā sievietes un vīrieši uzņemas tos pašus pienākumus, ciktāl fizioloģiski tas ir iespējams, kā arī visu atbildību, tostarp par ģimenes dzīvi,” akcentēja Satversmes tiesas priekšsēdētāja.

Sanita Osipova citstarp uzsvēra sieviešu lomu Satversmes sapulcē, veidojot Latvijas tiesību sistēmu, valsts konstitūciju un pieņemot likumus. Viņa atzīmēja, ka latviešu sievietes vēlējās iegūt politisko līdztiesību, lai ar tās palīdzību sekmētu civilo līdztiesību, sevišķi ģimenes tiesībās, lai sieva kļūtu līdztiesīga vīram un saņemtu gan vīra, gan sabiedrības cieņu.

Par priekšlasījumu

Priekšlasījums sniegts Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Nozaru literatūras centra rīkotā pasākuma “Dzimumu līdztiesība laikmeta griežos” ietvaros. Pasākums rīkots, lai veicinātu sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem vēsturiskā aspektā un mūsdienās.

Detalizēta informācija par pasākumu pieejama šeit.

 
 
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Sintija Peņkovska
28. Maijs 2021 / 12:05
0
ATBILDĒT
Harizmātiskākā pasniedzēja no studiju laikiem :)
Sandis
27. Maijs 2021 / 22:52
0
ATBILDĒT
Paldies, ļoti interesanta lekcija! Daudz saturīgu pārdomu.
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties