30. Jūlijs 2021 14:20
Jaunumi
Izskatīta zvērinātu tiesu izpildītāja disciplinārlieta
1

Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija 2021. gada 29. jūlija sēdē izskatīja ar tieslietu ministra 2021. gada 19. jūnija rīkojumu ierosinātu disciplinārlietu pret zvērinātu tiesu izpildītāju par zvērinātu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu būtisku pārkāpumu saistībā ar lietas par bezmantinieka mantu vešanu.

Disciplinārlietu komisija konstatēja, ka zvērināts tiesu izpildītājs uz bezmantinieka mantu pieteikto kreditoru prasījumu kopumā 0,38 eiro apmierināšanai ir rīkojis vienlaicīgi abu bezmantinieka mantas sastāvā esošu nekustamo īpašumu izsoli.

Izvērtējot konstatētos apstākļus, zvērināta tiesu izpildītāja rakstveida un mutvārdu paskaidrojumus, konstatētā disciplinārpārkāpuma raksturu un būtību, kā arī ziņas, kas raksturo iepriekšējo darbu zvērināta tiesu izpildītāja amatā, disciplinārlietu komisija ņēma vērā, ka zvērināts tiesu izpildītājs atzina, ka ir pieļāvis kļūdu, norādot, ka turpmāk šādu kļūdu nepieļaus, zvērināts tiesu izpildītājs aktīvi rīkojies, lai novērstu pieļautās kļūdas rezultātā radīto kaitējumu, kā arī zvērināts tiesu izpildītājs iepriekš nav disciplināri sodīts. Ņemot vērā minēto, disciplinārlietu komisija nolēma nepiemērot disciplinārsodu un lēmumu nosūtīt Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei, lai tā izskaidrotu zvērinātam tiesu izpildītājam viņa rīcības nepareizību. Disciplinārlietu komisijas lēmums nav pārsūdzams.  

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Mikele
2. Augusts 2021 / 18:32
0
ATBILDĒT
Roka roku vienmēr mazgā. Jau cik sen bija AT lēmumi par to, ka piedziņu darbības ir jāveic samērīgi, bet nē. Absurds turpinās un padome to akceptē.
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 255 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties