24. Septembris 2021 19:10
Jaunumi
Augstākajā tiesā viesojas tiesneši no Lietuvas un Igaunijas

24. septembrī Augstākajā tiesā viesojās 17 tiesneši no Lietuvas un Igaunijas. Viesi tikās ar Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētāju Aigaru Strupišu, kurš pastāstīja par Tieslietu padomes sastāvu un funkcijām, par Augstākās tiesas darbu un lietu izskatīšanas termiņiem.

Viesi interesējās par tiesas budžeta jautājumiem, par kasācijas instancē izskatāmo lietu īpatsvaru attiecībā pret atteikumu ierosināt kasācijas tiesvedību. Tāpat tiesnešiem interesēja Latvijā esošā kārtība tiesnešu apstiprināšanai amatā.

Ārvalstu kolēģi izstaigāja tiesu pili, apskatot vēsturisko Senāta zāli un skulptūru “Taisnība”. Viesi arī apskatīja muzeju un tā krājumu, iepazīstot tiesas vēsturi un attīstību.

Igaunijas un Lietuvas tiesneši Latvijā bija ieradušies, lai piedalītos Baltijas valstu tiesnešu konferencē “Tiesu darbība Covid-19 pandēmijas apstākļos”.  Konferenci organizēja Tiesu administrācija sadarbībā ar tiesnešu biedrību un projekta “Justīcija attīstībai” atbalstu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties