27. Septembris 2021 17:16
Jaunumi
RJA intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā apgūs 100 jaunie profesionāļi no ES kaimiņpolitikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu reģioniem

27. septembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs videouzrunā atklāja Rīgas Juridiskās augstskolas intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā. Trīs mēnešu mācības tiešsaistē apgūs 100 jaunie profesionāļi no 20 Eiropas Savienības (ES) kaimiņpolitikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm un teritorijām.

Valsts sekretārs atzīmēja, ka programma ir “investīcija nākotnes līderos Latvijas partnervalstīs”. Tā ļauj iegūt zināšanas, kas jaunajiem profesionāļiem “palīdzēs kļūt par labākiem politikas īstenotājiem, lēmumu pieņēmējiem un sarunu vedējiem”. Savā uzrunā A. Pelšs aicināja dalībniekus smelties Latvijas demokrātijas attīstības un eirointegrācijas pieredzi, lai “kopīgiem spēkiem virzītos uz mierpilnāku, labklājīgāku un ilgtspējīgāku nākotni”.

Valsts sekretārs vērsa uzmanību, ka digitalizācija ir arī viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritātēm: “Digitalizācija un digitālo prasmju attīstīšana veido ceļu uz spēcīgāku publisko pārvaldību”. Jāatzīmē, ka, neraugoties uz pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, digitālie risinājumi ir ļāvuši programmas dalībnieku skaitu palielināt astoņas reizes.

A. Pelšs pateicās Rīgas Juridiskajai augstskolai un tās partneriem par ieguldīto darbu, lai nodrošinātu apmācību programmas īstenošanu, kas tiek finansēta no Ārlietu ministrijai piešķirtā budžeta attīstības sadarbības politikas īstenošanai. Pateicība veltīta arī ASV valdībai par Intensīvās programmas līdzfinansēšanu.

Tiešsaistes intensīvā programma ilgs 12 nedēļas. Tajā piedalīsies valsts pārvaldes, pilsoniskās sabiedrības un akadēmiskās vides profesionāļi no 20 ES kaimiņpolitikas, Centrālāzijas, Rietumbalkānu valstīm un teritorijām – Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas, Ukrainas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas, Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Kosovas, Melnkalnes, Serbijas, Ziemeļmaķedonijas, Ēģiptes, Jordānijas un Palestīnas.

Informācijai

RJA starpdisciplināro programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā veiksmīgi īsteno kopš 2014. gada. savukārt intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā - kopš 2016. gada sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Latvijas Ārpolitikas institūtu, Rīgas Ekonomikas augstskolu un Eiropas Publiskās administrācijas institūtu.

Programma tiek atbalstīta no Ārlietu ministrijai piešķirtā budžeta līdzekļiem attīstības sadarbības politikas īstenošanai, kā arī piesaistot ASV un Norvēģijas valdību finansējumu. Atbalstu RJA īstenotajām programmām iepriekš sniegušas arī Zviedrija, Luksemburga, Nīderlande un Šveice.

Kopš 2014. gada padziļināto un intensīvo programmu kopā absolvējuši 459 dalībnieki no 20 partnervalstīm. Iegūtās zināšanas un pieredzi pārstāvji varēs izmantot savu valstu attīstības veicināšanai.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties