6. Oktobris 2021 10:18
Jaunumi
Patentu valde aicina pieteikties līdzfinansējumam fonda "Idejas stiprākam uzņēmumam" ietvaros

Patentu valde aicina interesentus izmantot iespēju un līdz 31. oktobrim pieteikties noslēdzošajam mazo un vidējo uzņēmumu atbalsta fonda "Idejas stiprākam uzņēmumam" līdzfinansējuma saņemšanai 2021. gadā, lai saņemtu līdz 1500 eiro līdzfinansējumu intelektuālā īpašuma pakalpojumiem.

Līdz šim Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) izveidotā fonda atbalstam pieteikušies jau 83 Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi, piesakoties 139 pakalpojumiem. Vietējie uzņēmumi atzinīgi vērtē fonda sniegto atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanai, kā arī procesa organizēšanu kopumā, jo virknei komersantu ir iespēja aizsargāt savas intelektuālās īpašuma tiesības, saņemot vērā ņemamu finansējumu attiecīgo darbību nodrošināšanai.

"Pārrunājot saņemto atbalstu ar uzņēmējiem, esam konstatējuši, ka viņi pozitīvi vērtē EUIPO apmācīto ekspertu sniegto pakalpojumu kvalitāti, veicot uzņēmuma analīzi, kā arī gala rezultātu - intelektuālā īpašuma ziņojumu," saka Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra direktore Ilze Grava, "aicinu izmantot iespēju un šogad vēl pagūt saņemt līdzfinansējumu savu tiesību nodrošināšanai un tādējādi arī biznesa veicināšanai, jo MVU fonda sniegtās iespējas ir labs atspēriena punkts tiem, kuri vēlas attīstīties nākotnē gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū."

Pakalpojumi iedalīti divās grupās, kur pirmais paredz 75% līdzfinansējumu intelektuālā īpašuma priekšizpētei, bet otrais - 50% līdzfinansējumu preču zīmes vai dizainparauga pieteikumam.

No pakalpojumiem Latvijā vispieprasītākais ir līdzfinansējums Eiropas Savienības preču zīmes pieteikuma pamatmaksai, kas uzņēmumiem ļauj ietaupīt līdz 425 eiro par vienu preču zīmes pieteikumu. Nākamais pieprasītākais pakalpojums ir līdzfinansējums intelektuālā īpašuma priekšizpētei. Šis pakalpojums nodrošina iespēju ar profesionāla patentpilnvarnieka palīdzību veikt sava uzņēmuma intelektuālā īpašuma tiesību auditu un izstrādāt intelektuālā īpašuma stratēģiju. Iegūstot 75% finansēto atmaksu, uzņēmumam Latvijā priekšizpētes pakalpojums izmaksā tikai līdz 175 eiro.

20 miljonu eiro atbalsta fonds MVU "Idejas stiprākam uzņēmumam" tika izveidots 2020. gada nogalē ar mērķi palīdzēt MVU apzināt un aizsargāt savas intelektuālā īpašuma tiesības, kā arī atbalstīt ES ekonomikas atveseļošanos.

Plašāka informācija: Atklāts noslēdzošais pieteikšanās posms (MVU) uzņēmumu atbalsta fonda "Idejas stiprākam uzņēmumam" līdzfinansējuma saņemšanai 2021. gadā

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties