13. Oktobris 2021 18:16
Jaunumi
5. novembrī notiks RJA rīkotā ikgadējā cilvēktiesību konference

2021. gada 5. novembrī notiks Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) organizētā ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā, kas šogad būs veltīta globālās Covid-19 pandēmijas radītajiem tiesiskajiem izaicinājumiem. Konference “Cilvēktiesības: ierobežojumu samērīgums globālās pandēmijas apstākļos” tiks translēta tiešsaistē no Rīgas Juridiskās augstskolas.

Konferencē piedalīsies Eiropas Savienības tiesas tiesnese un RJA profesore Dr. Ineta Ziemele, Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Dr. Mārtiņš Mits, Latvijas Republikas Tiesībsargs Juris Jansons, Rīgas Juridiskās augstskolas vieslektore Dr. Arina Melse, kā arī pārstāvji no Latvijas Ārlietu ministrijas, Satversmes tiesas un Augstākās tiesas. Konferenci atklās RJA rektora pienākumu izpildītājs Dr. Jānis Ikstens un Dr. Mārtiņš Mits.

Diskusijas laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijai aktuāliem jautājumiem, kas šobrīd ir nozīmīgi kopējā Eiropas cilvēktiesību aizsardzības jomā, tiks aplūkotas Eiropas Cilvēktiesību tiesas aktualitātes un jaunākie Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumi Latvijas lietās.

Otrā konferences daļa tiks veltīta tiesiskiem izaicinājumiem, ar kuriem esam saskārušies globālās pandēmijas Covid-19 laikā. Kā Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi tādus jēdzienus kā demokrātija, likuma vara un cilvēktiesības? Kā ir mērāma sabiedrības uzticēšanās valstu valdībām un kā to stiprināt? Vai sabiedrība tic, ka valsts institūcijas īstenos to cilvēktiesības jēgpilnā un cilvēka cieņu apliecinošā veidā? Kā sekmēt valsts institūciju likuma varas īstenošanas kvalitāti? Šie un citi ar Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem saistītie jautājumi tiks skatīti konferences otrajā daļā.

RJA uzsāka ikgadējās cilvēktiesību konferences organizēšanu 2006. gadā, atsaucoties uz toreizējās Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesneses, RJA profesores Inetas Ziemeles ierosinājumu. Cilvēktiesību konference ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas akadēmisko un profesionālo pasākumu klāstā. To plaši apmeklē visdažādāko juridisko profesiju pārstāvji – Satversmes un vispārējās jurisdikcijas tiesu tiesneši un to palīgi, prokurori, advokāti, ministriju ierēdņi, Saeimas deputāti un Juridiskā biroja pārstāvji, tiesībsarga un nevalstisko organizāciju pārstāvji, studenti. Diskusijas cenšas, apvienojot akadēmisko un profesionālo aspektu, sniegt ieskatu aktuālajās Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas piemērošanas problēmās Latvijā, veicināt izpratni par problēmu cēloņiem un risinājumiem to novēršanai. Tādēļ diskusija pirmkārt ir domāta tiem, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas ievērošanas nodrošināšanu, taču tā ir noderīgs informācijas avots par cilvēktiesību aizsardzības aktualitātēm Latvijā ikvienam interesentam. Pakāpeniski konferences ietvaros tiek arvien vairāk vērtētas Latvijas Republikas Satversmes, ECK un citu starptautisko cilvēktiesību dokumentu mijiedarbības Latvijas tiesiskajā telpā.

Konference notiks latviešu valodā, sākums plkst 10.00. Tās tiešraide būs pieejama RJA mājaslapā un  RJA Facebook vietnē.

Konferencei var reģistrēties šeit

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 266 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties