21. Oktobris 2021 17:46
Jaunumi / COVID-19
Bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts policijai Covid-19 izplatības ierobežošanā

Sākot ar šodienu, 21. oktobri, pēc Iekšlietu ministrijas pieprasījuma Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Plānots, ka no 21. oktobra līdz 15. novembrim ik dienu laikā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 rītā atbalsta sniegšanā Valsts policijai tiks iesaistīti zemessargi un karavīri no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, Zemessardzes 3. Latgales brigādes un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, kā arī karavīri no Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta vienībām.

Zemessargi un karavīri Valsts policijas vadībā veiks kopēju patrulēšanu, lai sniegtu atbalstu iekšlietu nozarei mājsēdes ievērošanas uzraudzībā un Covid-19 izplatības ierobežošanā Latvijā.

Zemessardzes likums nosaka, ka viens no Zemessardzes uzdevumiem ir sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Jau ziņots, ka no 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludināta mājsēde jeb stingri iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību, mazinātu slogu veselības aprūpes sistēmai un glābtu pēc iespējas vairāk cilvēku dzīvību.

Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pēc iespējas palikt mājās un ievērojami samazināt fizisku kontaktēšanos ārpus savas mājsaimniecības, kā arī nekavējoties uzsākt vakcināciju pret Covid-19, ja tas vēl nav pagūts līdz šim. Pastiprinātie drošības pasākumi mājsēdes periodā ietver liegumu visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no vakcinācijas statusa atrasties ārpus savas pastāvīgās dzīvesvietas no plkst. 20.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā. Ārkārtas nepieciešamības gadījumā, atrodoties ārpus mājas, līdzi jāņem iepriekš aizpildīta pašapliecinājuma veidlapa.

Jau vēstīts, ka no 16. oktobra Nacionālie bruņotie spēki pēc Veselības ministrijas pieprasījuma sniedz atbalstu arī vakcinācijas pret Covid-19 centros Rīgā un reģionos, zemessargiem un karavīriem organizējot iedzīvotāju plūsmu pie vakcinācijas centru ieejas un vakcinācijas centros, kā arī sniedzot atbalstu vakcinēto personu novērošanā uzreiz pēc vakcinācijas.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
COVID-19
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties