15. Novembris 2021 08:31
Jaunumi / COVID-19
Ieslodzījuma vietu pārvaldē nodarbināto vakcinācijas aptvere sasniedz 97,3%

 Uz 13.11.2021. Ieslodzījuma vietu pārvaldē strādā 2122 nodarbinātie, no tiem 2065 ir vakcinētie vai ar spēkā esošo pārslimošanas sertifikātu vai ir uzsākuši vakcināciju. Vakcinētie vai ar pārslimošanas sertifikātu ir 97,3% nodarbināto, bet 2,7% nodarbināto nav ieguvuši vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un nav uzsākuši vakcināciju. 3 nodarbinātie ir atvaļinājušies sakarā ar prasību no 15.11.2021. pienākumu pildīšanai uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Nodarbināto vidū vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu nav ieguvušas un vakcināciju nav uzsākušas:

 • 3 personas Centrālajā aparātā;
 • 2 personas Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem;
 • 11 personas Daugavgrīvas cietumā;
 • 5 personas Iļģuciema cietumā;
 • 0 personas Jelgavas cietumā;
 • 9 personas Jēkabpils cietumā;
 • 2 personas Liepājas cietumā;
 • 7 personas Olaines cietumā;
 • 12 personas Rīgas Centrālcietumā;
 • 6 personas Valmieras cietumā.
 • Kopā – 57 personas

Attiecīgi tajās jomās, kurās ieslodzījuma vietās ir visvairāk nodarbināto, ir arī lielākais nevakcinējušos skaits, proti, uzraudzībā, resocializācijā un apsardzē. Darba un dienesta organizācijas jautājumi ir apzināti un atrisināti.

Ņemot vērā grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” par darba pienākumu veikšanu no 2021. gada 15. novembra, ja darbiniekam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts - prasību nepiemēro darbiniekiem, kuri uzsākuši vakcināciju līdz 2021. gada 15. novembrim un vakcinācijas sertifikātu iegūst ne vēlāk kā līdz 2021. gada 15. decembrim. Līdz vakcinācijas sertifikāta iegūšanai, darbinieks var turpināt pildīt savus darba (amata, dienesta) pienākumus klātienē, uzrādot testēšanas sertifikātu.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumu Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” redakciju, kas stāsies spēkā 2022. gada 12. janvārī (24.un 25. punkts):

"Valsts un pašvaldības institūcijas (tai skaitā kapitālsabiedrības) darbinieks (amatpersona) darba (amata, dienesta) pienākumus neatkarīgi no to veikšanas vietas var veikt, ja tam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Darba devējs nepielaiž minēto personu pie darba (amata, dienesta) pienākumu veikšanas, ja tā nav uzrādījusi vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu."

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
COVID-19
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties