8. Decembris 2021 16:37
Jaunumi
Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks: Tiesiskā valstī policijai jānovērš likumpārkāpumi

Saistībā ar iedzīvotāju pulcēšanos pasākumos, kas pārkāpj šobrīd valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, Valsts policija uzsākusi vairākas lietvedības - gan pret pasākumu organizatoriem, gan apmeklētājiem. Valsts policija atgādina par veselības riskiem, kas saistīti ar cilvēku pulcēšanos, pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības un lūdz pasākumu organizatorus nekavējoties pārtraukt iedzīvotāju mudināšanu iesaistīties likumpārkāpumā.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzsver: "Jāsaprot, ka ikviena persona, kas publiskajā vidē aicina iedzīvotājus uz pulcēšanos dažādos pasākumos, neatkarīgi no tā vai tās būtu sapulces vai privātie pasākumi, neievērojot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 720 par pulcēšanās ierobežojumiem ārkārtējās situācijas laikā, ne vien demonstrē klaji nihilistisku attieksmi pret valstī pastāvošo kārtību, bet ar savu rīcību arī pakļauj būtiskam veselības apdraudējumu riskam uzaicinātos cilvēkus un viņu tuviniekus!"

Valsts policija atgādina, ka valstī šobrīd ir ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības risku, kas nopietni apdraud iedzīvotāju veselību, tāpēc aicina iedzīvotājus neatsaukties jebkādu personu pamudinājumiem publiski pulcēties, apmeklēt dažādus pasākumus, kas nav likumīgi vai epidemioloģiski droši.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks: "Atkārtoti vēršu uzmanību, ka policijas mērķis nav nekādā vērsties pret atsevišķiem sabiedrības pārstāvjiem, bet gribu aicināt ikkatru ievērot valstī noteiktās likuma normas un izsludināto ārkārtas stāvokli. Gribu uzsvērt, ka Valsts policija vadās pēc pamatprincipa - viens likums un viena taisnība visiem! Mēs dzīvojam tiesiskā valstī, kur ikkatrs var būt drošs, ka Valsts policijas amatpersonas pilda likumā noteiktos pienākumus, tai skaitā novērš un pārtrauc likumpārkāpumus. Pretējā gadījumā Valsts policijas amatpersonas varētu vainot bezdarbībā. Likumi ir saistoši visām personām, neatkarīgi no viņu sociālā stāvokļa, politiskās piederības vai citiem aspektiem. Valsts policija ir politneitrāla un nevērtē kādas politiskās piederības pārstāvis ir viens vai otrs likumpārkāpējs, taču policija vērtē, kādi normatīvie akti tiek pārkāpti un nepieļauj nihilistisku attieksmi pret tiem. Policija kalpo sabiedrības interesēm un uztur kārtību valstī, jo demokrātija nav visatļautība un nav iedomājama bez tiesiskuma nodrošināšanas, ko īsteno Valsts policija."

Vēršam uzmanību, ka Valsts policijas mērķis ir apturēt cilvēkus izdarīt likumpārkāpumus un pildīt policijai noteiktās funkcijas, tostarp veikt Covid-19 ierobežojumu pasākumu kontroli, tāpēc aicinām jebkuru iedzīvotāju īstenot savas tiesības un intereses jēgpilnā un tiesiskā ceļā, neizdarot likumpārkāpumus. Tāpat, ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušos aicinājumus tuvākajās dienās iedzīvotājus pulcēties atsevišķos nesankcionētos pasākumos, Valsts policija aicina iedzīvotājus nepārkāpt likumu un nepakļauties atsevišķu personu provokācijām, saglabāt mieru un neeskalēt situāciju.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties