18. Janvāris 2022 15:15
Jaunumi
Par jauno Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju ievēlēta Roberta Metsola
No EP arhīva

Otrdien Eiropas Parlamenta deputāti jau pirmajā balsošanas kārtā ar 458 balsīm par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju uz laiku līdz 2024. gadam ievēlēja Robertu Metsolu (EPP, Malta).

Roberta Metsola balsošanas pirmajā kārtā, attālinātā un aizklātā balsojumā, no trim kandidātiem saņēma absolūto balsu vairākumu - 458 no 690 nodotajām balsīm. Pirms balsojuma savu kandidatūru atsauca Kosma Zlotovskis (ECR, Polija), tādējādi kandidātu skaits samazinājās līdz trim.

Priekšsēdētāja Metsola vadīs Parlamentu pašreizējā pilnvaru termiņa otrajā daļā, līdz 2024.gadam, kad tiks ievēlēts jauns Eiropas Parlaments.

Balsojuma rezultāti

Roberta Metsola (EPP, Malta) - 458 balsis

Alise Kunke (Zaļie/EFA, Zviedrija) - 101 balsis

Sira Rego (Kreiso grupa, Spānija) - 57 balsis

Kopā nodotās balsis: 690

Tukšie vai nederīgie biļeteni: 74

Balsu skaits, kas bija nepieciešams ievēlēšanai: 309

Roberta Metsola - kas viņa ir

Roberta Metsola dzimusi 1979. gada 18. janvārī Maltā un ir Eiropas Parlamenta deputāte kopš 2013. gada. Viņa ir visjaunākā persona, kas jebkad bijusi EP priekšsēdētāja amatā.

2020. gada novembrī viņa tika ievēlēta par Parlamenta priekšsēdētāja pirmo vietnieci un kopš Sasoli nāves 11. janvārī bija EP priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja. Viņa būs trešā Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja sieviete pēc Simones Veilas (1979-1982) un Nikolas Fontēnas (1999-2002).

Uzrunājot Parlamentu uzreiz pēc ievēlēšanas, priekšsēdētāja Metsola teica: "Pirmā lieta, ko es gribētu darīt kā priekšsēdētāja ir pieminēt Dāvida Sasoli mantojumu. Viņš bija cīnītājs, viņš cīnījās par Eiropu un par mums, par šo Parlamentu.  [..] Es kā priekšsēdētāja glabāšu viņa piemiņu, vienmēr iestājoties par Eiropu, par mūsu kopīgajām vērtībām - demokrātiju, cieņu, taisnīgumu, solidaritāti, vienlīdzību, tiesiskumu un pamattiesībām."

"Es vēlos, lai cilvēki atgūtu ticību Eiropai un entuziasmu attiecībā uz Eiropas projektu. [..] Turpmākajos gados cilvēki visā Eiropā vērsīsies pie mums, lai saņemtu vadību un virzību, kamēr citi turpinās pārbaudīt mūsu demokrātisko vērtību un Eiropas principu robežas. Mums ir jācīnās pret anti-Eiropas naratīvu, kas tik strauji un plaši pieņemas spēkā. Dezinformācija un maldināšana, kas vēl vairāk pastiprinājās pandēmijas laikā, ātri vien noved pie cinisma un populistiskiem nacionālisma, autoritārisma, protekcionisma un izolacionisma risinājumiem," viņa piebilda.

Priekšsēdētājs Metsola uzsvēra, ka "Eiropa iestājas par gluži pretējo. Par to, lai mēs visi iestātos cits par citu, lai cilvēki satuvinātos. Par to, lai mēs aizstāvētu savu dibinātāju - māšu un tēvu - principus, kas mūs izveda laukā no kara un holokausta pelniem un aizveda uz mieru, cerību un labklājību. Nikola Fontēna Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja amatā tika ievēlēta pirms 22 gadiem, un tas notika 20 gadus pēc Simones Veilas. Nebūs jāpaiet vēl divām desmitgadēm, līdz šeit stāvēs nākamā sieviete," viņa teica.

Vispārēja informācija

Līguma par Eiropas Savienību 14. pantā noteikts, ka Parlaments no savu locekļu vidus ievēlē priekšsēdētāju. Kopš pirmajām Eiropas Parlamenta vispārējām vēlēšanām 1979. gadā priekšsēdētāja amata pilnvaru termiņš ir divarpus gadi (ar iespēju to pagarināt). Tāpēc katrā EP sasaukumā parasti ir divi priekšsēdētāji. Kopš Parlamenta izveides 1952. gadā tam ir bijis 31 priekšsēdētājs, un 17 no tiem šajā amatā ir nomainījušies kopš 1979. gada.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties