15. Februāris 2022 10:51
Jaunumi
Starptautiskā konferencē diskutēs par juristu un mediatoru sadarbību

Rīt, 16. februārī, Biznesa augstskolā "Turība" notiks starptautiska konference "Sadarbības attīstība starp mediatoriem un juristiem", kurā eksperti diskutēs par mediatoru un juristu sadarbību, kā arī prezentēs partnervalstu - Latvijas, Austrijas, Itālijas un Lietuvas - pieredzi un veiksmes stāstus.

Konferences mērķis ir atspoguļot JUSTICE programmas projekta laikā sasniegtos rezultātus - realizētos starpdisciplināros seminārus un izstrādātos labas prakses materiālus un rekomendācijas juristiem un mediatoriem. Konferencē uzstāsies mediatori un juristi no Latvijas un ārvalstīm, savos priekšlasījumos aptverot tēmas par abus profesiju - mediatoru un juristu - sadarbības nepieciešamību strīdu risināšanas jomā.

Mediāciju pazīst visā pasaulē, un tā nav unikāla tikai Eiropas Savienībā. Mediācijas likums Latvijā stājās spēkā 2015. gadā, kas ir dažus mēnešus vēlāk, kā citās Eiropas Savienības valstīs, taču mediācijas kvalitāte Latvijā izceļas uz citu fona. Mediācija ir mūsdienīgs strīdu risināšanas veids. Tā ir īpaši populāra valstīs, kurās tiesvedība ir īpaši dārga, piemēram, ASV. Labs mediators palīdz abām pusēm saprast, kā izkļūt no strīda, kāpēc tur nonāca un kā novērst šādas situācijas atkārtošanos.

"Mediācijas ceļā risināto strīdu skaits uzņēmējdarbībā ar katru gadu pieaug, tāpat stabili palielinās arī pieprasījums pēc mediācijas kā tādas. Šī statistika nav tik liela, kā, piemēram, ģimenes lietās, taču mediācija var palīdzēt uzņēmumiem mierīgā, attiecību saglabājošā veidā, kā arī lētāk, ātrāk un diskrētāk risināt strīdus, savstarpēji vienojoties," skaidro Dana Rone, zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes docētāja mediācijas jautājumos.

Konference notiks tiešsaistes formātā, un tajā piedalīsies juristi, mediatori, augstskolu pasniedzēji un studenti, kā arī ikviens interesants, kam aktuāla domstarpību risināšanas tēma. Dalība ir bez maksas.

Konference norisinās CODEMAL projekta ietvaros. Šo projektu īstenoja četras augstskolas - Biznesa augstskola "Turība" (Latvija), Mikola Romēra Universitāte (Lietuva), Grācas Universitāte (Austrija) un Dženovas Universitāte (Itālija). Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma JUSTICE, projekta nosaukums "Sadarbības attīstība starp mediatoriem un juristiem".

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties