16. Maijs 2022 20:15
Jaunumi
Ministru prezidents: Šajos saspringtajos apstākļos ir nepieciešama rīcībspējīga valdība

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 16. maijā, informēja valdību veidojošo politisko spēku pārstāvjus par lēmumu prasīt iekšlietu ministres Marijas Golubevas demisiju un piedāvāja risinājumu politiskā līdzsvara atjaunošanai koalīcijā pēc notikumiem 9. un 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras laukumā.

“Starptautiskā situācija, Krievijas karš Ukrainā, ir izmainījis Eiropas, tai skaitā Latvijas, drošības situāciju. Šādos apstākļos man kā valdības vadītājam ir būtiski, ka valdība un koalīcija ir rīcībspējīga un stabila, lai varētu izvest mūsu valsti cauri šiem laikiem, paliekot vienotiem kā līdz šim,” pauda K. Kariņš, atzīmējot, ka ir būtiski, ka partneri strādā koleģiāli un spēj pieņemt valsts drošībai un aizsardzībai nozīmīgus lēmumus.

Ministru prezidents uzsvēra, ka pēdējās nedēļas notikumi ir atstājuši ietekmi uz politisko līdzsvaru koalīcijā, proti, sabiedrības vairākuma sašutums un neizpratne par notikumiem 9. un 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā un “Nacionālās apvienības” ultimāts koalīcijas partneriem par aiziešanu no koalīcijas prasību neizpildes gadījumā.

Ministru prezidents uzsvēra, ka 9. un 10. maijā notikušais pie pieminekļa Uzvaras parkā, kurā tika izrādīta necieņa Latvijas valstiskumam, vēsturiskajai pieredzei un Krievijas īstenotā kara upuriem Ukrainā, viņam ir nepieņemami, tādēļ pirmdien, 16. maijā, aicināja iekšlietu ministri par to uzņemties politisko atbildību. Kā zināms, M. Golubeva 16.maijā paziņoja par atkāpšanos no ministres amata.

Ministru prezidents pirmdien arī informēja “Nacionālo apvienību”, ka lai atjaunotu līdzsvaru koalīcijā, “Nacionālajai apvienībai” par minēto šantāžas mēģinājumu būs jānomaina viens no ministriem. Tā kā politiskais spēks neminēja konkrētu ministru, kuru gatavi mainīt, Ministru prezidents informēja, ka atbilstoši Sadarbības līgumam pēc 48 stundām, t.i., trešdien, 18. maijā, parakstīs demisijas rakstu amatā visjaunākajam “Nacionālās apvienības” ministram – ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam. Abiem politiskiem spēkiem – “Attīstībai/Par!” un “Nacionālai apvienībai” – būs iespēja izvirzīt jaunus ministru amatu kandidātus.

“Situācija nav viegla, īpaši ņemot vērā to, ka mēs tiekam mudināti uz šķelšanos. Mūsu pretinieks vēlas, lai mēs nebūtu vienoti. Parādam, ka esam un varam arī grūtajos brīžos savilkties kopā un būt vienoti, lai mēs būtu arī stipri. Šodien politiskajiem partneriem piedāvāju risinājumu, kā tikt pāri nestabilitātei un atgriezties pie mūsu tiešās atbildības – darba mūsu iedzīvotāju labā. Esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem pārvarēsim sarežģījumus un turpināsim darbu vienotā komandā,” uzsvēra K. Kariņš.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties