24. Maijs 2022 14:42
Jaunumi
Latvija spēcinās publiskās pārvaldes atvērtību un godprātību

Ministru kabinets 24. maijā apstiprināja Valsts kancelejas sagatavoto informatīvo ziņojumu, ar kuru nosaka Atveseļošanas fonda investīciju kārtību publiskās pārvaldes darbinieku un amatpersonu kapacitātes stiprināšanai tādās jomās kā interešu konflikta novēršana, korupcijas mazināšana un trauksmes cēlēju sistēmas piemērošana. Šo investīciju plašāks mērķis ir turpināt ceļu uz modernāku un efektīvāku valsts pārvaldi.

Ar Atveseļošanas fonda investīcijām plānots arvien vairāk ikdienas darbā nostiprināt valsts pārvaldes vērtības un veicināt integritāti – godprātīgu kopīgu pieeju, lai prioritāras būtu sabiedrības, nevis privātas intereses. Kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanā, iestāžu savstarpējā sadarbībā un efektīvā resursu izmantošanā liela nozīme ir katras iestādes un tajā strādājošo pieejai funkciju izpildē.

Piemēram, Eiropas semestra izvērtējumā secināts, ka Latvijā ir panākti uzlabojumi pretkorupcijas jomā tomēr progress varētu būt straujāks. Tas nozīmē, ka jāturpina trūkumu novēršana interešu konflikta jomā, integritātes un pretkorupcijas starptautiskā novērtējuma uzlabošana un vērtību praktiska iedzīvināšana valsts pārvaldes ikdienas darbā, tādējādi vairojot arī sabiedrības uzticību valsts pārvaldei. Līdz ar to nepieciešams attīstīt izpratni par korupcijas riskiem un to novēršanas pamatprincipiem gan darbinieku, gan iestāžu vadītāju līmenī.

Kopējais Atveseļošanas fonda finansējums publiskās pārvaldes nodarbināto un amatpersonu kompetenču attīstībai un kapacitātes pilnveidei ētikas, integritātes, pretkorupcijas, krāpšanas, ēnu ekonomikas un interešu konflikta novēršanas jomās līdz 2026. gada vidum paredzēts 600 tūkst. eiro apmērā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties