14. Jūlijs 2022 14:31
Jaunumi
Valsts prezidents: Latvija turpinās smagi strādāt un ieviest inovācijas cīņā ar noziedzīgiem nodarījumiem Latvijas finanšu sistēmā
Ilmārs Znotiņš, VPK

Šodien, 14. jūlijā, Valsts prezidents Egils Levits uzrunāja vairākus simtus pasaules finanšu izlūkošanas dienestu ekspertu 28. Egmont grupas plenārsēdē Rīgā, kas veltīta jaunu veidu apzināšanai, kā padarīt finanšu izlūkošanas dienestu darbu efektīvāku. Plenārsēdes laikā Valsts prezidents apliecināja valsts gatavību turpināt smagi strādāt un ieviest inovācijas cīņā ar noziedzīgiem nodarījumiem Latvijas finanšu sistēmā.

Valsts prezidents izteica gandarījumu par šāda līmeņa konferences norisi Latvijā, norādot, ka tā nav tikai nejaušība, bet gan novērtējums par paveikto. “Latvija ir pirmā valsts, kas izpildījusi visus 40 Finanšu darījuma darba grupas noteiktos ieteikumus. Tāpat ar Eiropas Savienības atbalstu esam izveidojuši Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas inovāciju centru, kas ir starptautiska iniciatīva,” teica Valsts prezidents E. Levits.

E. Levits uzsvēra, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā cīņa pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, terorisma finansēšanu ir kļuvusi vēl svarīgāka. “Krievijas iebrukums Ukrainā ir izraisījis milzīgu cilvēku traģēdiju un satricinājis Eiropas ģeopolitisko un drošības situāciju. Tas ir izraisījis arī globālus satricinājumus ar tālejošām ekonomiskām, finansiālām, sociālām, vides un, protams, humanitārām sekām. Šajā kontekstā cīņa pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, terorisma finansēšanu un ar to saistītajiem noziegumiem ir kļuvusi vēl nepieciešamāka un tajā pašā laikā arī sarežģītāka,” atzīmēja E. Levits.

Valsts prezidents arī norādīja, ka mūsdienu mainīgajā vidē valstu nacionālās drošības jautājums nav tikai nelikumīgi iegūti līdzekļi un korupcija: “Korupcija nav vienīgais jautājums, kas rada bažas. Kibernoziedzība, terorisma finansēšana, krāpšana, starptautiskās noziedzīgās organizācijas, narkotiku tirdzniecības organizāciju darbība, cilvēku tirdzniecība un kontrabanda un, protams, ieroču izplatīšanas finansēšana ir Egmont grupas valstu darba kārtības prioritātes.”

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 263 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties