25. Janvāris 2023 15:08
Jaunumi
Tieslietu padome atbalsta 2023. gada tiesu budžetu pieprasījumus

Trešdien, 25. janvārī, Tieslietu padome rakstveida procesā atbalstīja rajona (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas budžeta pieprasījumus šim gadam. 2023. gada tiesu budžeta galvenā prioritāte – tiesu darbinieku mēnešalgu paaugstināšana.

Tieslietu ministrijas iesniegtajā rajonu (pilsētu) tiesu un apgabaltiesu budžeta pieprasījumā plānotie kopējie izdevumi 2023. gadam ir ~87,7 miljoni eiro. Papildu līdzekļi tiek pieprasīti, lai paaugstinātu tiesu darbinieku mēnešalgas un segtu izdevumus par veselības apdrošināšanas polisēm, kā arī tiesas sēžu zāļu aprīkošanai ar moderniem tehniskiem līdzekļiem, darba vides un tiesas telpu uzlabošanai, tiesnešu pašpārvaldes institūciju darbības nodrošināšanai, informācijas sistēmu pilnveidei un centralizētā arhīva Jēkabpilī izveidei.

Savukārt Augstākās tiesas iesniegtajā budžeta pieprasījumā 2023. gadam kopējie izdevumi ir plānoti ~8,5 miljoni eiro. Papildu līdzekļi tiek pieprasīti prioritārajiem pasākumiem, lai uzturētu konkurētspējīgu Augstākās tiesas darbinieku atalgojuma sistēmu, nodrošinātu pilnvērtīgu veselības apdrošināšanu, izveidotu Tieslietu padomes mājaslapu, kā arī Latvijas prezidentūrai Eiropas Padomē 2023. gadā.

Saskaņā ar likumu „Par tiesu varu” Tieslietu padome sniedz viedokli par Augstākās tiesas un Tieslietu ministrijas sagatavotajiem tiesu budžeta pieprasījumiem. Tieslietu padomes viedoklis līdz ar budžeta pieprasījumiem tiek iesniegts Finanšu ministrijai.

Gala lēmumu par sagatavotajiem 2023. gada tiesu budžeta pieprasījumiem pieņems Saeima.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties