30. Janvāris 2023 18:31
Jaunumi
Valsts portālam turpmāk būs jauns domēns – latvija.gov.lv

No 2023. gada 30. janvāra valsts pārvaldes pakalpojumu portāls Latvija.lv tika pārcelts uz jaunu domēna adresi – latvija.gov.lv. Darbosies arī saite Latvija.lv, nodrošinot lietotāja automātisku pāradresāciju.

Veicot portāla pilnveides pasākumus, tika veikta arī pāreja uz adresi latvija.gov.lv, lai portāla lietotājam neradītu šaubas, ka viņš ir nonācis oficiālajā, valsts pārvaldes uzturētajā pakalpojumu portālā, kā arī būtu pārliecināts, ka informācijas un personas vai uzņēmuma datu apstrāde šajā portālā ir droša. Pievienotais domēns “gov.lv” liecina par to, ka tīmekļa vietne ir valsts resurss – uzticams un drošs!  

Vienlaikus portāla lietotājiem ir jāņem vērā, ka portāls piedzīvo tehnisko platformas maiņu, lai portāls nākotnē būtu ērtāks un saprotamāks iedzīvotājiem, gan arī ērtāks iestādēm savu e-pakalpojumu izvietošanā. Līdz ar to lietotājiem pakāpeniski 2023. gada laikā būs pieejami vēl  vairāki jauninājumi. Tā, piemēram, lietotājiem jau tagad ir redzamas pakāpeniskas izmaiņas dizainā, funkcionalitātē, kā arī pieejamība mobilajās ierīcēs.

Šobrīd līdz ar portāla Latvija.lv pakāpenisku platformas maiņu ir iespējams ielūkoties portāla nākotnes versijā – tā, piemēram, sākumlapā, informatīvajās lapās, lietotāja darba vietā un e-adreses sarakstes sadaļā ir redzams jauns dizains, uzlabota portāla pieejamība mobilajās iekārtās un veiktspēja, kā arī modernizētas izmantotās tehnoloģijas un iestādes ir modernizējušas jau 19 no portālā pieejamajiem e-pakalpojumiem. Jaunajā sākumlapā nav dalījuma privātpersonās un uzņēmējos, vienlaikus jaunās portāla sadaļas darbojas paralēli ar vēl pārstrādē esošajām sadaļām – meklētāju, pakalpojumu katalogu, dzīves situācijām, e-pakalpojumu katalogu, pilnvarošanas funkcionalitāti un vēl aptuveni 90 nepārstrādātajiem, iestāžu veidotajiem e-pakalpojumiem, kuru dizains vēl tiks modernizēts šī gada laikā. Līdz 2023. gada augusta beigām paredzēts izveidot arī jaunu sadaļu klienta darba vietā – e-paneli “Mani dati”, kur tiks attēloti personai piederīgi dati no valsts reģistriem. Portāla uzlabošana tai skaitā tiek veikti tādēļ, lai turpmāk tehniskos darbus būtu iespējams veikt, nepārtraucot portāla darbību.

Tā kā portāla pilnveidošana turpinās, jaunā dizaina ieviešana visās portāla sadaļās un citu funkcionalitāšu uzlabošana notiks pakāpeniski. Tādēļ portāla lietotāji ir aicināti sniegt atsauksmes par ieviestajiem pilnveidojumiem, kā arī sniegt ierosinājumus uzlabojumiem nākamajiem portāla pilnveides posmiem, aizpildot īsu aptauju

“Lietotāju digitālie paradumi mainās, arvien pieaugot mobilo ierīču nozīmei sabiedrības ikdienā, tāpēc arī valsts pārvaldes pakalpojumiem ir jāiet līdzi laikam un jāattīstās, un no stacionārajiem datoriem pārvietojoties uz ierīcēm, kurās tiek visbiežāk izmantoti. Iedzīvotāji jau sen gaida modernāku un draudzīgāku Latvija.lv. Pārmaiņas portāls piedzīvos pakāpeniski šī gada laikā, bet pirmajā posmā, kurā tika veikta portāla tehnoloģiskās platformas nomaiņa, iedzīvotāju ieskatam ir kļuvusi pieejama daļa portāla jaunā izskatā un lietošanas pieredzē - būs ieviesti vairāki jauninājumi attiecībā uz oficiālās e-adreses ērtāku lietošanu uzņēmējiem, pieejamību mobilajās ierīcēs un darbības veiktspēju. Pakāpeniski arī iestādes pārcels savus e-pakalpojumus uz jauno ietvaru. Šis ir viens solis, lai valsts pakalpojumi digitālā vidē kļūtu ērtāki iedzīvotājiem, tādēļ aicinām iedzīvotājus sniegt savu atgriezenisko saiti portāla veidotājiem tā tālākai pilnveidei, kas vēl turpināsies,” saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols.

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktora vietnieks Elektroniskās pārvaldes jautājumos Edgars Cīrulis atzīmē, ka portāla attīstība plānota arī nākamajos gados. Paredzams, ka līdz 2026. gadam portāls kļūs proaktīvāks un tiks atvieglota e-pakalpojumu izstrāde iestādēm, tādējādi radot priekšnosacījumus portāla ērtākai lietošanai un saturiskai pilnveidei. Paralēli portāla tehniskai attīstībai VRAA plāno paplašināt sadarbību ar citām publiskās pārvaldes iestādēm, veicinot noderīgu un ērtu e-pakalpojumu radīšanu un pieejamību Latvija.lv portālā.

Jaunās funkcionalitātes un dizaina izstrādē būtiska loma bijusi sabiedrības līdzdalībai: VRAA sadarbībā ar VARAM veica sistēmas demonstrēšanu iedzīvotāju fokusgrupām portāla lietotāju novērtējuma iegūšanai.

Jaunais portāla Latvija.lv veidols tiek izstrādāts VARAM īstenotā ERAF projekta Nr. 2.2.1.1/21/I/002 “Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas un latvija.lv atvēršana komersantiem un valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru attīstība” ietvaros sadarbībā ar VRAA. Portāla pilnveidojumus izstrādā SIA “ABC Software”, un projekts tiek īstenots divos laidienos: šobrīd ir pabeigta 1. laidiena izstrāde, bet 2. laidiens tiks izstrādāts līdz 2023. gada rudenim. Tā kā modernizācijas darbi notiek pakāpeniski, arī portāla sadaļas uz jauno versiju tiks pārceltas pamazām, un sākotnēji daļa portāla funkcionalitātes iedzīvotājiem būs pieejama jaunajā un daļa – esošajā dizainā. Tādā veidā jaunā funkcionalitāte un dizains tiks ātrāk nodots lietotājiem un sabiedrība varēs iespējami drīz izteikt savu novērtējumu par to

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties