21. Septembris 2023 09:09
Jaunumi
Tuvākajā laikā gaidāmi Satversmes tiesas spriedumi vairākās "skaļās" lietās

Tuvākajā laikā Satversmes tiesai (ST) būs jāizvērtē un jāsaka galavārds vairākās lietās, kas raisījušas lielu sabiedrības interesi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja ST priekšsēdētājs Aldis Laviņš.

Patlaban tiek gatavots ST spriedums garantētā minimālā ienākuma (GMI) lietā, kur jārisina jautājums arī par to, vai ir izpildīts 2021. gadā pieņemtais ST spriedums saistībā ar GMI, proti, vai ir ieviesta metode, kā aprēķināt minimālos nepieciešamos ienākumus cilvēka pamatvajadzību apmierināšanai un cienīgas dzīves nodrošināšanai.

Tāpat ST drīzumā varētu nākt klajā ar spriedumu par to, vai un kā pašvaldība var noteikt iebraukšanas maksu tās teritorijā. Šī konkrētā lieta ir ierosināta par iebraukšanas maksu Jūrmalā - par Jūrmalas pašvaldības saistošajiem noteikumiem un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumu, ar kuru šie noteikumu stāšanās spēkā tikusi apturēta.

Vēl ST patlaban skata Latvijas drošībai svarīgu jautājumu - par to, vai profesionāls karavīrs ir tiesīgs veikt politisku darbību un iesaistīties politiskās partijās.

Minētajās lietās spriedumi ir sagaidāmi oktobra sākumā un vidū, informēja Laviņš.

Vēl oktobrī un novembrī ST sākšot izskatīt lietu par padomju režīmu slavinošo objektu demontāžu, lietu par prasību Krievijas pilsoņiem kārtot latviešu valodas pārbaudi pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai, kā arī lietu par Ministru kabineta saistošajiem noteikumiem, ar kuriem tika samazināts nocērtamo koku stumbra diametrs.

Rudens cēliens ST ir sācies ar aktīvu darbu, atzina Laviņš.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties