11. Marts 2024 07:41
Jaunumi
Eiropas Tieslietu padomju asociācijas dalībvalstu pārstāvji diskutēs par tiesnešu karjeras pievilcību

No 11. līdz 12. martam Tieslietu padome Augstākajā tiesā uzņems Eiropas Tieslietu padomju asociācijas (ENCJ) dalībvalstu pārstāvjus, lai diskutētu par tiesneša karjeras profesionālās pievilcības stiprināšanu.

Šī būs otrā ENCJ dalībvalstu pārstāvju tikšanās projekta par tiesneša karjeras profesionālās pievilcības stiprināšanu ietvaros. Tikšanās laikā ENCJ dalībvalstu Tieslietu padomju pārstāvji dalīsies pieredzē par tiesneša darba apstākļiem un atalgojumu organizācijas dalībvalstīs. Tāpat jautājumā par tiesneša karjeras pievilcību plānots uzklausīt Ukrainas Tieslietu padomes pārstāvi, kā arī iepazīties ar Lietuvas Tieslietu padomes praksi saistībā ar darba organizatoriskajiem apstākļiem tiesu sistēmā.

Minētā ENCJ projekta mērķis ir izstrādāt labās prakses vadlīnijas tiesneša karjeras profesionālās pievilcības stiprināšanai, jo Latvijā un vairumā citu ENCJ dalībvalstu pastāv zināmas grūtības tiesneša profesijai piesaistīt labākos juristus. Vadlīnijas plānots apstiprināt ENCJ Ģenerālajā asamblejā, kas norisināsies no 12. līdz 14. jūnijam Romā (Itālijā). Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs kopā ar Beļģijas Tieslietu padomes pārstāvi ir šī projekta koordinatori.

ENCJ dalībvalstu apspriedē piedalīsies Tieslietu padomju pārstāvji no Latvijas, Austrijas, Bosnijas un Hercegovinas, Francijas, Īrijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Portugāles, Rumānijas, Spānijas, Ukrainas, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas.

Papildu informācija

ENCJ ir organizācija, kas apvieno Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tiesu varu pārstāvošas un no likumdevēja un izpildvaras neatkarīgas institūcijas. ENCJ izveides mērķis ir sekmēt ES dalībvalstu Tieslietu padomju sadarbību, savstarpējo pieredzes apmaiņu un kopējās informācijas analīzi. Latvijas Tieslietu padome ENCJ dalībniece ir kopš 2011. gada. Plašāka informācija par ENCJ pieejama šeit.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties