Par tiesnešu kvalifikāciju un disciplīnu pašu tiesnešu vērtējumā
Pagājušajā nedēļā Augstākajā tiesā uz preses konferenci tika aicināti žurnālisti, lai saņemtu informāciju par tiesnešu pašpārvaldes institūciju - Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas un Tiesnešu disciplinārkolēģijas - darbu kopš to izveidošanas tiesnešu konferencē 1998. gadā.
Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas priekšsēdētājs, arī Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Aigars pastāstīja par kolēģijas galvenajiem uzdevumiem, no kuriem svarīgākais ir tiesnešu profesionālās neatkarības nostiprināšana. Kolēģijas darbību regulē likums "Par tiesu varu", kā arī nolikums "Par tiesnešu kvalifikācijas kolēģiju un tiesnešu atestācijas kārtību". Kolēģijas sastāvā ir gan Augstākās tiesas Senāta, Civillietu tiesu palātas, gan Krimināllietu tiesu palātas tiesneši, kā arī apgabaltiesas rajonu (pilsētu) tiesu tiesneši un divi zemesgrāmatu nodaļu tiesneši. Sēdēs ar padomdevēja tiesībām var piedalīties Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs, tieslietu ministrs, ģenerālprokurors, Augstākās tiesas priekšsēdētājs, LU Juridiskās fakultātes dekāns, Latvijas Policijas akadēmijas rektors vai viņa pilnvarotās personas, kā arī Tiesnešu biedrības pilnvarots pārstāvis. Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija ir pilnvarota novērtēt katra pirmo reizi izvirzītā kandidāta sagatavotību tiesneša amatam un pieņemt šī kandidāta kvalifikācijas eksāmenu; atestēt tiesnešus un piešķirt viņiem kvalifikācijas klases, kuras ir sešas: piektā ir zemākā, augstākā ir augstākā klase.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.