Lieta Nr.AA1312-06/10
2006.gada 1.februārīAugstskolu studenti var tikt norīkoti mācību praksē, ja augstskola par to vienojusies ar prakses vietu. Tomēr mācību prakses ietvaros prakses vieta nekļūst par iestādi Administratīvā procesa likuma izpratnē. Prakses vietas darbībām un lēmumiem nav tiešas publiski tiesiskas sekas attiecībā uz studentu, tādas var būt tikai augstskolas lēmumiem. Tādējādi tikai augstskolas, nevis prakses vietas lēmumi var tikt uzskatīti par administratīvajiem aktiem.
Administratīvā apgabaltiesa šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētāja R.Vīduša, tiesneši A.Laviņš un I.Freimane, piedaloties pieteicējai, atklātā tiesas sēdē izskatīja pieteicējas blakus sūdzību par Administratīvās rajona tiesas tiesneša 2006.gada 11.janvāra lēmumu par atteikšanos pieņemt pieteikumu.
Administratīvā apgabaltiesa
konstatēja
[1] 2006.gada 10.janvārī Administratīvajā rajona tiesā saņemts pieteicējas pieteikums, kurā lūgts:
1) atzīt par spēkā neesošu no tā pieņemšanas brīža Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas 2005.gada 12.janvāra lēmumu (rakstveidā noformēts 2005.gada 27.janvārī) par pieteicējas praktikantes statusa izbeigšanu;
2) atlīdzināt Ls 5000 apmērā morālo kaitējumu, kas nodarīts ar Eiropas tiesību pārkāpumiem, administratīvo aktu un faktisko rīcību, liedzot procesuālās tiesības uz aizstāvību pirms lēmuma pieņemšanas.
[2] 2006.gada 11.janvārī Administratīvās rajona tiesas tiesnesis pieņēma lēmumu par atteikšanos pieņemt pieteikumu. Administratīvās rajona tiesas tiesnesis konstatēja:
[2.1] Tieslietu ministrija, pieņemot lēmumu pirms termiņa pārtraukt pieteicējas mācību praksi, nav izdevusi administratīvo aktu, proti, nav realizējusi tai piešķirtās valsts pārvaldes iestādes pilnvaras un funkcijas, lai panāktu, ka privātpersona veic sabiedrības un valsts pārvaldes kārtības realizācijas interesēs nepieciešamu darbību vai sabiedrības un valsts pārvaldes kārtības realizācijas interesēs atturas no tās veikšanas;
[2.2] papildus trīspusējam līgumam, kas tiek noslēgts saskaņā ar 2000.gada 15.augusta Ministru kabineta noteikumu Nr.276 “Mācību prakses organizēšanas kārtība” (turpmāk – Ministru kabineta noteikumi Nr.276) 8.punktu, prakses vieta un izglītības iestāde vai/un prakses vieta un praktikants var noslēgt divpusēju līgumu par savstarpējo norēķinu kārtību;
[2.3] attiecības starp personām, kas iesaistītas mācību prakses organizēšanas un izpildes procesā, šīs personas nosaka, vienojoties un noslēdzot līgumu, kurā nosakāmi ne tikai pušu pienākumi un tiesības, bet arī mācību prakses ilgums un izbeigšanas nosacījumi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.