Šajā komentārā tiks aplūkots administratīvo tiesu viedoklis par nodokļa apmēra pamatotības pārbaudi ar mērķi noteikt reformatio in peius pieļaujamības un pamatotības metodi, kas jāizmanto iestādēm un tiesai. Reformatio in peus princips nozīmē, ka iestādei, pieņemot galīgo lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu, ir tiesības noteikt administratīvā akta adresātam, kurš šo administratīvo aktu apstrīdējis, nelabvēlīgākas tiesiskās sekas nekā apstrīdētajā administratīvajā aktā.
Dipl.iur. Edgars Hercenbergs
|
Šajā komentārā tiks aplūkots administratīvo tiesu viedoklis par nodokļa apmēra pamatotības pārbaudi ar mērķi noteikt reformatio in peius pieļaujamības un pamatotības metodi, kas jāizmanto iestādēm un tiesai. Reformatio in peus princips nozīmē, ka iestādei, pieņemot galīgo lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu, ir tiesības noteikt administratīvā akta adresātam, kurš šo administratīvo aktu apstrīdējis, nelabvēlīgākas tiesiskās sekas nekā apstrīdētajā administratīvajā aktā. Rakstā autors komentē tiesisko regulējumu, aplūkojot arī tiesību zinātnes atziņas un darbu noslēdzot ar komentāriem par tiesu praksi.
Reformatio in peius Administratīvā procesa likumā
[1] Administratīvā procesa likuma (turpmāk – APL) 81.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.