28. Augusts 2007 /NR. 35 (488)
Notikums
Vai valstij ir jāmaksā upurim par noziedznieka nodarīto
2

Kāds varētu jautāt - kādēļ gan valstij būtu jākompensē morālais un materiālais kaitējums cilvēkam, kuru kādā vārtu rūmē smagi piekauj pieckārtējs recidīvists vai narkomānu bariņš nolūkā dabūt pārdesmit latus savas dienišķās devas iegādei? Katram pilsonim taču pašam sevi jāaizstāv! Un, galu galā, juristi teiktu - pēc tam invalīdu krēslā mūža atlikumu pavadošais upuris var celt civilprasību tiesā un mēģināt no dzīves jēgu zaudējušajiem tipiem piedzīt ārstēšanās izdevumus, kompensāciju par ciešanu pilno dzīvi, darba nespējas dēļ zaudētos ienākumus utt. Diemžēl gandrīz katram ir arī skaidrs, ar ko šāda tiesāšanās beigtos.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Harijs
3. Septembris 2007 / 11:57
0
ATBILDĒT
Nja... Raksta sākums tik skaists un daudzsološs, taču beigas - skumīgas.

Kompensācijas, no raksta spriežot, ir mazas... Mans priekšlikums - atlīdzību jāpalielina, un to jāizmaksā pašvaldībai, kurā noziegums veikts. Tā veicināsim drošu ielu (apgaismotas, labi pārredzamas utt.) izbūvi.
V.I.-N
28. Augusts 2007 / 14:37
0
ATBILDĒT
"Taču Latvijā pret to iebilst gan Finanšu, gan Tieslietu ministrija, jo tas būtu pretrunā ar valsts mērķi attiekties no speciālajiem budžetiem."Satversme:

89.p. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

93.p. Ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums.Acīmredzot ierēdņiem atteikšanās no speciālajiem budžetiem ir svarīgāka par satversmē noteiktajām iedzīvotāju tiesībām.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties