27. Marts 2012 /NR. 13 (712)
Nedēļas jurists
Māris Leja
44
Māris Leja
Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļas virsprokurors 
ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
44 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
A
30. Marts 2012 / 22:18
0
ATBILDĒT
Man patiess prieks par Lejas kunga panākumiem. Prieks arī par to, ka tiesu sistēmai piederīgo vidū spoži uzspīd tādi talanti kā M.Leja vai J.Rozenbergs un daži citi, tā teikt, jauna juristu paaudze, kura spēj ne tikai paskatīties uz „ierasto praksi” un „likumā noteikto” no cita skata punkta, bet arī spēj un nekautrējas to izvērtēt un noformulēt savus secinājumus. Žēl, ka lielākā daļa juristu vienkārši nespēj saprast viņu idejas.
dr.
30. Marts 2012 / 15:53
0
ATBILDĒT
Iespējms es drusku par citu spožumu un mūsu postu pārspīlēju, jo ir jau arī Āfrikas valstis kā Somālija un c., kurās valsts varas mūsu izpratnē vispār nav. Uz viņu fona mēs esam labklājības valsts, bet uz R-eiropas fona mēs pavisam nespīdam. Esmu runājis tur arī ar tiesnešiem, prokuroriem un advokātiem. Pirmais, kas pamanāms, ir viņu augstais izglītības līmenis un tas, ka viņi uz lietām skatās un domā viņi pavisam citādi. Jūsu piesauktais objektīvās izmeklēšanas princips nav tikai Vācijā. Arī likumā Par tiesu varu tas ir atrodams:

17.pants. Patiesība

(1) Tiesas pienākums, izskatot jebkuru lietu, ir noskaidrot objektīvo patiesību.

Kāpēc domājat, ka tam nebūtu jānedarbojas krimināllietās?
dr.
30. Marts 2012 / 15:33
0
ATBILDĒT
Jūs pareizi rakstāk, ka problēma vispirms vienmēr ir galvās. Bet šim juristam man rādās, ka galva tiešām ir gaiša, bet tajā nozarē, par kuru viņš raksta, Latvijā valda tumsonība. Gribam mēs to atzīt vai nē, bet mēs šajā jomā esam primitīvu akmens laikmeta cilšu līmenī. Var jau teikt, ka palikt šādā attīstības stadijā ir katras tautas nacionālā juridiskā tradīcija un īpatnība, jo augstāk par zināmu ķermeņu daļu tāpat neuzlēksi, bet vai ir preizi, redzot, ka citas tautas dzīvo citādi, spītīgi negribēt atzīt savu atpalicību. Spītība un neieklausīšanās citos, kā zināms, ir viena no muļķības pazīmēm.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 41
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties