4. Septembris 2012 /NR. 36 (735)
Skaidrojumi. Viedokļi
Bioloģiskā tēva tiesības apstrīdēt citas personas brīvprātīgi atzītu paternitāti
15
Aldis Laviņš
Augstākās tiesas Civillietu departamenta senators 

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Civillietu departaments 2012. gada maijā paplašinātā sastāvā izskatīja bioloģiskā tēva kasācijas sūdzību par apelācijas instances tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta bioloģiskā tēva prasība lietā pret bērna māti un juridisko tēvu par brīvprātīgi atzītās paternitātes apstrīdēšanu un paternitātes noteikšanu. Ievērojot prasību aizsargāt fizisko personu datus, no vienas puses, un nepieciešamību informēt sabiedrību par nozīmīgiem tiesību jautājumiem, no otras puses, ir sagatavots lietas atreferējums, kurā apkopotas Senāta atziņas par Eiropas Konvencijas par to bērnu tiesisko statusu, kuri nav dzimuši laulībā (turpmāk arī – Konvencija) 4. panta, kā arī Civillikuma 155. un 156. panta interpretāciju. Tas, iespējams, palīdzēs risināt citas līdzīgas lietas, kā arī rosinās diskusiju par atsevišķu normatīvo aktu regulējuma uzlabošanu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Arnis
12. Septembris 2012 / 13:56
0
ATBILDĒT
*vairāk
Arnis
12. Septembris 2012 / 13:55
0
ATBILDĒT
Kaut turpmāk mēs redzētu vairākas stabilas ģimenes, ar augstām vērtībām...
drūmi
4. Septembris 2012 / 20:26
0
ATBILDĒT
Kā noprotams, abi \"tēvi\" mātei ir tikai piegulētāji. Pēc laika nāks trešais,ceturtais,ar kuriem viņai atkal būs jauna \"droša vide\",bet bioloģiskais tēvs,par kura labajiem nodomiem mums nav pamata šaubīties, jau būs izmalts caur tiesu gaņģiem un izmests ārā kā tukša čaula - nekas.Īsāk sakot - tas, ar kuru māte guļ konkrētajā bērna reģistrācijas brīdī, arī top par juridisko tēvu.Brrrrr.....
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties