25. Decembris 2012 /NR. 52 (751)
Numura tēma
Parlaments kā sadarbības partneris: skatījums no Satversmes tiesas, Valsts prezidenta institūcijas un izpildvaras puses
1
Mg.iur.
Edgars Pastars
Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomnieks 

Saeima, kas sanāca 1922. gada 7. novembrī, bija izteikti spēcīgāka par šo Saeimu, jo tai nebija reālu konstitucionālu pretsvaru – Valsts prezidents vēl nebija ievēlēts, tai Saeimai atbildīgs Ministru kabinets nebija apstiprināts, bet Satversmes tiesu izveidoja tikai 1996. gadā. Minēto institūciju izveidošana vienlaikus ierobežoja Saeimas ietekmi un deva arī iespēju rasties jauniem sadarbības modeļiem varas dalīšanas principa ietvaros. Tā kā visu spektru aptvert ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Hmm
16. Janvāris 2013 / 14:28
0
ATBILDĒT
Negribu teikt, ka MK ir kāds ideāls un nekļūdīgs veidojums un pārmetums par debašu trūkumu varbūt arī ir vietā, vienīgi dīvaini, ka šāds pārmetums tiek raidīts it kā no Saeimas puses. Strādājot valsts pārvaldē labi zinu, ka liels skaits ierēdņu turpat trešo daļu (reizēm vairāk) sava darba laika pavada Saeimas komisijās vai arī gatavojot redakcijas Saeimas komisijām (tai skaitā formulējot deputātu priekšlikumus). Jautājums, kam domāti deputātu palīgi, konsultanti un cits \"stafs\"? Vai tiešām tikai lasījumu tabulu aizpildīšanai? Ja ierēdņi netērētu tik daudz laika augsti kompetentās Saeimas apkalpošanai, iespējams, sanāktu labāk pildīt savus tiešos darba pienākumus.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties