26. Februāris 2013 /NR. 8 (759)
Notikums
Prokuratūra atskaitās par gada darbu
Sannija Matule
Jurista Vārds 
Gan ģenerālprokurora gadskārtējā ziņojumā, gan tam sekojošajās viesu uzrunās iezīmējās vairāki jautājumi, kas būtu risināmi, lai visu tiesībaizsardzības iestāžu darbs ritētu vēl raitāk, bet galvenais – kvalitatīvāk un mērķtiecīgāk
Foto: Boriss Koļesņikovs

"Kopumā situāciju vērtēju kā stabilu, bet ar bīstamām vardarbības tendencēm," 20. februārī gadskārtējā virsprokuroru pārskata sanāksmē, atskatoties uz 2012. gadu un raksturojot noziedzības stāvokli valstī, rezumēja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Atšķirībā no citiem pasākumiem un konferencēm, uz kurām īpaši aicinātajiem viesiem vārds uzrunai parasti tiek dots sākumdaļā, virsprokuroru gada pārskata sanāksmē darba kārtība bija organizēta citādi. Proti, vispirms apmēram stundu ilgu ziņojumu par prokuratūras darbību 2012. gadā, noziedzības stāvokli valstī, kā arī iestādes prioritātēm un uzdevumiem 2013. gadā sniedza ģenerālprokurors Ē. Kalnmeiers, un tikai tad sekoja valsts augstākās amatpersonas – Valsts prezidenta Andra Bērziņa un daudzu citu tiesībaizsardzības iestāžu, kā arī likumdevēja pārstāvju uzrunas. Šādas kārtības priekšrocību uzsvēra arī A. Bērziņš, klātesošajiem atzīstot, ka "šī ir tā labā reize, kad man nav jāsaka gudri, bet tukši pasākuma atklāšanas vārdi, bet vispirms varu noklausīties izvērstu vērtējumu un mēģināt saprast, kā tās lietas strādā". Līdz ar to arī pārējie viesi savās uzrunās bez jau iepriekš pārdomātā sakāmā papildus varēja komentēt ģenerālprokurora ziņojumā ietvertos faktus.

 

Noziedzības stāvoklis valstī

Tātad, atskatoties uz 2012. gadu caur ģenerālprokurora ziņojuma prizmu, ir saskaitīts, ka pērn valstī kopumā reģistrēti aptuveni 49 900 noziedzīgu nodarījumi, un tas ir par dažiem procentiem mazāk salīdzinājumā ar 2011.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties