9. Jūlijs 2013 /NR. 27/28 (778/779)
Numura tēma
Dalībnieku reģistra nodalījums, tā noformēšana un iesniegšana Uzņēmumu reģistrā
4
Mg.iur.
Indra Aužele
Uzņēmumu reģistra Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece 

Līdz ar grozījumiem Komerclikumā, kas stājās spēkā 2013. gada 1. jūlijā, būtiski tiek mainīta izpratne par dalībnieku reģistru, tā noformēšanu, parakstīšanu un iesniegšanu Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.

I. Dalībnieku reģistra nodalījums

Iepriekš, līdz grozījumiem Komerclikumā, gadījumos, ja bija notikušas izmaiņas sabiedrības ar ierobežotu atbildību dalībnieku reģistrā, Uzņēmumu reģistrā bija jāiesniedz precizēts dalībnieku reģistra eksemplārs, turpretim tagad ir jāiesniedz dalībnieku reģistra nodalījums.

Kā izriet no Komerclikuma 187. panta otrās daļas, dalībnieku reģistrs ir lieta, ko veido atsevišķi nodalījumi. Nodalījums ir dokuments, kuru veido vienā reizē izdarīto ierakstu kopums, kas atspoguļo pilnu aktuālo dalībnieku sastāvu. Proti, dalībnieku reģistrs ir kā dokumentu kopums, kas ik reizi, kad ir notikušas izmaiņas – daļas tikušas atsavinātas, palielināts/ samazināts pamatkapitāls, mainījušās ziņas par dalībnieku – tiek papildināts ar jaunu dokumentu, kas atspoguļo pilnu aktuālo dalībnieku sastāvu.

Pirmais dalībnieku reģistra nodalījums (dalībnieku reģistra nodalījums Nr. 1) Uzņēmumu reģistrā ir jāiesniedz, dibinot sabiedrību ar ierobežotu atbildību. Arī šis ir jauninājums Komerclikumā, jo līdz šim, dibinot jaunu sabiedrību ar ierobežotu atbildību, dalībnieku reģistra eksemplārs pieteikumam sabiedrības ierakstīšanai komercreģistrā nebija jāpievieno.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
15. Jūlijs 2013 / 14:51
0
ATBILDĒT
Nu šo (Komerclikuma 9.panta pirmā daļa) jau gan vajadzēja rakstā pieminēt, citādi nezinātājs domās, ka vienmēr jāiet pie notāra: \"Ja likumā noteikts, ka personas paraksts uz dokumenta (pieteikuma, pieteikumam pievienojama vai cita dokumenta) apliecināms notariāli, šī prasība ir izpildīta, ja parakstu apliecinājis zvērināts notārs, komercreģistra iestādes amatpersona vai, ja dokuments sastādīts elektroniskā formā, tas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.\"
Anonīms lietotājs
9. Jūlijs 2013 / 13:53
0
ATBILDĒT
Būtu labi, ja reģistrs kaut vai savā paraugā būtu izmantojis MK noteikumos par dokumentu noformēšanas kārtību noteikto. Privātpersonām mēdz pārmest, bet paši neievēro
Arta
9. Jūlijs 2013 / 11:31
0
ATBILDĒT
Mani vairāk interesē, kā UR reaģētu, ja kāds (atsavinātājs, piemēram), savu parakstu apliecinātu notariāli, bet pārējie - ar elektronisko parakstu. Vai tas varētu būt iespējams? (Īpaši, piem., ja ieguvējs vai atsavinātājs atrodas ārvalstīs...)

Vai nodalījumam ir jābūt 1 dokumentam, vai ir iespējams, ka katrs paraksta savu eksemplāru, kas kopā veido nodalījumu (līdzīgi kā var parakstīt katrs savu nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai, parakstu apliecinot katrs pie sava notāra kaut katrā Latvijas malā)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties