19. Novembris 2013 /NR. 47 (798)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesības un tiesiskā realitāte: "neejoša mopēda" gadījums
11
Dr.iur.
Jānis Neimanis
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētais profesors, Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta senators 

Šā gada oktobra beigās plašsaziņas līdzekļi1 informēja par kādu gadījumu, kurā cilvēkam tika atteikta sociālā palīdzība, jo viņa īpašumā ir neejošs mopēds, tādējādi palīdzības prasītājs neatbilstot sociālās palīdzības saņēmēja statusam. Rakstā tika norādīts uz situācijas absurdumu, vienlaikus izsakot vāju cerību, ka sociālās palīdzības noteikumi varbūt būtu jāgroza. Tas vedināja mani apskatīt šo gadījumu detalizētāk.2

Sociāli atbildīgas valsts princips pamato sociālās palīdzības pienākumu. Sociāli atbildīgas valsts pienākums ir palīdzēt smagās grūtībās nonākušiem, lai tie varētu nodrošināt vismaz cilvēciskas pamatvajadzības. Būtībā tā ir ētiska izpalīdzības vērtība, kura pazīstama cilvēcei jau kopš tās sākuma.

Sociālās palīdzības sniegšanas pamatā ir personas patiesa vajadzība pēc šādas palīdzības. Tādēļ Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 5. panta pirmā daļa noteic, ka sociālo palīdzību sniedz, pamatojoties uz viņa mantas novērtējumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
barda
4. Aprīlis 2014 / 01:10
0
ATBILDĒT
Bet man ir VOLGA 1963.g
kaspars
25. Novembris 2013 / 22:12
0
ATBILDĒT
atbildība mūsdienu sabiedrībā = kā neejošs mopēds.

Maxima. Par jumtu padomāts.
pilsonis
25. Novembris 2013 / 14:14
0
ATBILDĒT
līdzīgu gadījumu šajā valstī ir pārpilnam. ja šis mopēda īpašnieks mēģinātu griezties administratīvajā tiesā, paši sprotat, ka viņš pat netiktu līdz lietas skatīšanai pēc būtības, jo fomālisms un cinisms, kas aiz šī fomālisma slēpjas, šiet ir dzīves norma, nevis izņēmums. apbrīnojami, ka senators to pamanījis tikai pēc tam, kad kādu dienu nejauši ieslēdzis televizoru.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties