2013. gada 2. maijā Saeima pieņēma grozījumus Komerclikumā, kas stājās spēkā 2013. gada 1. jūlijā, un ar tiem saistītos grozījumus likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru", lai ierobežotu reiderismu un stiprinātu kapitālsabiedrību dalībnieku, akcionāru un kapitālsabiedrību potenciālo pircēju tiesisko aizsardzību.
Pirms dažiem gadiem viens no biežāk sastopamajiem veidiem kapitālsabiedrības prettiesiskai pārņemšanai bija izmaiņu veikšana kapitālsabiedrības pārvaldes institūcijās, jo īpaši SIA valdes sastāvā vai AS valdes un padomes sastāvā, kā arī citu izmaiņu veikšana, piemēram, SIA dalībnieku sastāvā, pamatkapitāla apmērā.
Līdz ar to radās nepieciešamība paredzēt stingrākas prasības pieteikumu un dokumentu iesniegšanai Uzņēmumu reģistram.
Ar Komerclikuma grozījumiem tika noteikti konkrēti gadījumi, kad paraksta apliecināšana ar zvērināta vai valsts notāra piesaistīšanu vai dokumenta parakstīšana ar drošu elektronisko parakstu ir obligāta. Tāpat grozījumi paredzēja izmaiņas arī kapitālsabiedrības dalībnieku vai akcionāru sapulces protokolu parakstīšanā un noformēšanā un izmaiņas uzņēmuma dalībnieku reģistra vešanas kārtībā.
2013. gada 18. aprīlī Saeima pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā, nosakot speciālo tiesvedības kārtību lietās par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.