27. Janvāris 2015 /NR. 04 (856)
Jurista vizītkarte
Kaspars Novicāns
2
Mg.iur.
Kaspars Novicāns
zvērināts advokāts, sertificēts maksātnespējas procesa administrators 
ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Novicāns K. Kaspars Novicāns. Jurista Vārds, 27.01.2015., Nr. 04 (856), 34.lpp.
patīk
drukāt
VISI RAKSTI 27. Janvāris 2015 /NR. 04 (856)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
cilveks
3. Februāris 2015 / 10:55
0
ATBILDĒT
man šķiet, ka jautājums "Vai esat kādreiz pārkāpis likumu?" būtu vispār jāņem ārā no jurista vizītkartes, jo tas farizejisks.
Ikviens no Jurista vārda lasītājiem, rakstītājiem un dalībniekiem ir pārkāpis likumu. Kāds pārsniedzis ātrumu, kāds pie sarkanās gaismas ielu šķērsojis, kāds nopēris savu bērnu vai tam uzkliedzis. Cits veikalā priecājies, ka pārdevēja izsniedz vairāk kā pienākas, cits braucis pa zaķi sabiedriskajā transportā, cits aicina pārējos braukt pa zaķi.
Nu nebūs tāda, kas var teikt, ka likums nekad nav pārkāpts.
Līdz ar to neredzu jēgu šim jautājumam, ja vien gribam ar smīnu skatīties, kā juristi locās uz šo jautājumu atbildot un gaidot to godīgo, kas pateiks, ka likumu ir pārkāpis.

Tad jau labāk jautājiet - kas ir smieklīgākais atgadījums, kad pārkāpāt likumu? kuru likuma pārkāpumu visvairāk vai vismazāk noželojat.

veiksmīgu dienu, ejam tālāk un negrēkojam vairs :)
Naivais
28. Janvāris 2015 / 19:36
2
ATBILDĒT
Savu rīcību nedrīkst attaisnot ar to, ka "tiek pārkāpts tikai likuma burts"! Likuma burts nevar būt pretrunā ar likuma mērķi un jēgu! Bet, ja šķiet pretējais, tas nozīmē, ka persona vai nu nemāk lasīt likumu vai arī tai ir nepareiza izpratne par likuma mērķi un jēgu! Sevis un citu mānīšana ar to, ka tiek pārkāpts "tikai likuma burts" ir novedusi pie tiesiskās apziņas sistēmiskās degradācijas!
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties