Kriminālprocesa likuma 465. pants noteic, ka noteiktos gadījumos krimināllietu tiesa var iztiesāt apsūdzētā prombūtnē (in absentia).
Likums tieši nenorāda apstākļus, kādos apsūdzētā ierašanos tiesā nav iespējams nodrošināt. Lemjot par apstākļu esamību, pie kuriem apsūdzētā ierašanos tiesā nav iespējams nodrošināt, tiesai ir jāizsmeļ visi Kriminālprocesa likumā paredzētie līdzekļi, kas saistīti ar procesa virzību, piespiedu līdzekļi un sankcijas, tehniskie līdzekļi, ievērojot kriminālprocesa pamatprincipus un nepiešķirot kādam no tiem prioritāti bez to izvērtēšanas, lai sasniegtu Kriminālprocesa likuma 1. pantā definēto likuma mērķi.
Latvijas Republikas Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnesis P. Opincāns, tiesnese A. Branta, tiesnese I. Radzeviča, izskatīja lietu rakstveida procesā sakarā ar apsūdzētā S.J. un viņa aizstāvja Dzintara Kausa kasācijas sūdzībām par Zemgales apgabaltiesas 2014. gada 24. septembra spriedumu un konstatēja Ar Aizkraukles rajona tiesas 2011. gada 11. aprīļa spriedumu S.J., personas kods [..], atzīts par vainīgu Krimināllikuma 176. panta otrajā daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz 3 gadiem un ar policijas kontroli uz 1 gadu. Saskaņā ar Krimināllikuma 51. pantu galīgais sods S.J.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.