18. Augusts 2015 /NR. 32 (884)
Numura tēma
Aizsardzība pret vardarbību ģimenē starptautisko un nacionālo tiesību skatījumā
2
Mg.iur.
Aiga Mieriņa
 

Gilberts Kīts Četertons1 ir norādījis: "Mūsdienu humānists var pieņemt visus uzskatus, bet viņš nevar mīlēt visus cilvēkus. Dažreiz sava humānisma ekstāzē viņš pat tos visus ienīst. Viņš var pieņemt visus uzskatus, ieskaitot uzskatu par to, ka cilvēki ir nemīlami." Šobrīd mēs dzīvojam salīdzinoši mierīgā laikā, tomēr mūsu informatīvā telpa ir piepildīta ar ziņām par dažādām katastrofām, dramatiskiem notikumiem, nemieriem, kariem un slepkavībām. Spriedzes filmas uz ekrāniem piedāvā kopā ar filmu varoņiem izdzīvot apšaudes ierakumos, citplanētiešu iebrukumus vai pasaules bojāeju. Pamazām mēs pārstājam uztvert vardarbību kā reālus draudus mūsu eksistencei un psihiskajai veselībai. Mēs ieņemam pasīvu vērotāja pozīciju. Pazūd sapratne par reālo vardarbību ikdienā, nojaucot robežu starp iedomām un īstenību. Ir izveidojies klusējošais vairākums – cilvēki, kuri ir vardarbības liecinieki, bet neko nedara, lai to pārtrauktu.2

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
18. Augusts 2015 / 11:53
4
ATBILDĒT
Sievietes manipulatīvi - destruktīvā pasīvās agresivitātes latentās psihozes forma - vispirms viltus manevrs par "cilvēciskās iejūtības un sapratnes" nepieciešamību, un kad vīrietis apjukumā aizdomājas un sāk akumulēt vainas apziņu par "pareizās attieksmes" trūkumu, seko sievietes frontāls avangarda uzbrukums, pienaglojot vīrieša sēkliniekus ar dībeļiem pie bruģa. Un kad asiņojošais vīrietis ar patiesu izbrīnu sāpju sašķobītajā sejā uzdod vienu jautājumu - kāpēc, seko atbilde: "Sargā pats sevi, tad arī Dievs tevis sargās, bet neaizmirsti, ka sieviete ir gan Dievs, gan Velns, bet tu - vīrietis, sievietes priekšā maziņš un melns".
Seskis
18. Augusts 2015 / 09:53
4
ATBILDĒT
Vardarbība ģimenē, jo īpaši vardarbība pret sievietēm, tiek atzīta par cilvēktiesību pārkāpumu un diskriminācijas formu (citāts).
Re, re, aizvien augstāk galvu ceļ matriarhāta chidra, kas sāk analizēt vardarbības architektūru, uzsvaru liekot tieši uz sievietes "īpašo" lomu ģimenes domesticētās šūniņas ietvaros. Vardarbība pret vīrieti, protams, vairs nav būtiska, jo vīrietis kā "īpaši pakļauta persona" ģimenē (publisko tiesību izpratnē) ir pakļauts sievietei, kas realizē pār vīrieti "tiesībām atbilstošu faktisko varu", tostarp, "mājas pārmācības tiesības", ievērojot gan krietnas un rūpīgas saimnieces ģenerālklauzulu, tas ir, piemēram, drīkst sakropļot seju, lai citi sievišķi neskatās virsū, bet nedrīkst salauzt rokas, jo tad nevarēs maizīti ģimenei nopelnīt. Vīrietis pēc būtības ir kļuvis par ģimenes "dzelzs inventāru", kas tiek izmatots materiālo benefīciju iegūšanai un sievietes sociālā statusa reprezentēšanai.
Savukārt vienīgās vīrieša tiesības ir sakumpušu muguriņu uzklausīt sievišķās chimēras emocionāli dažādās toņkārtās dūcošo samazgu partiju, kasot kājstarpi, kur kādreiz atradās vīrišķie atribūti, un klusībā apskaužot kastrēto runci Muri, kas mierīgi murrā uz pēļa, un ģimenes hierarhijā atrodas nesalīdzināmi augstākā stāvoklī par tiesiskuma sloga nospiesto "vīrietīti".
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties