7. Jūnijs 2016 /NR. 23 (926)
Numura tēma
Konvencija atbilst Satversmei un Latvijas tiesību sistēmai
6
Dr. iur.
Kristīne Dupate
LU Juridiskās fakultātes asociētā profesore 

Iesākumā, vēlētos norādīt, ka līdz šim diskusija publiskajā telpā ir notikusi "nevienlīdzīgi" pēc būtības. Viena puse pauž viedokli, kamēr otra to "atspēko" ar juridiskiem argumentiem. Kvalitatīva un vienlīdzīga juridiskā diskusija ir iespējama tikai tādā gadījumā, ja abas puses savu nostāju pamato ar juridiskiem argumentiem.

Ņemot vērā minēto, vēlētos norādīt uz tiem būtiskākajiem konvencijas aspektiem, attiecībā uz kuriem Tieslietu ministrija pauž juridiski nepamatotu viedokli. Proti, jēdziena "diskriminācija" saturu un tiesību doktrīnā nostiprināto pieeju diskriminācijas izskaušanai, jēdzienu "dzimte" un "dzimums" saturu un savstarpējo saistību, jēdzienu "laulība" un "ģimene" saturu, kā arī Stambulas konvencijas tvērumu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
8. Jūnijs 2016 / 11:41
5
ATBILDĒT
Ir viegli pateikt, ka "Stambulas konvencija to vai šito neregulē", bet man kaut kā pietrūkst konkrētības. Varbūt autore man tomēr varētu kā cilvēkam ar īpašām garīgajām vajadzībām detalizēti izskaidrot, kāpēc vīrišķā dzimuma (šaurā bioloģiskā nozīmē) pārstāvja, kurš ir sieviškās dzimtes pārstāvis (plašākā sociālajā nozīmē) neielaišana sieviešu tualetē nebūs diskriminācija?
Baraks Osama > Jurčiks
8. Jūnijs 2016 / 12:01
4
ATBILDĒT
Kāds vēl cits pamatojums bez tā, ka šī konvencija to neregulē, ir nepieciešams? Konvencijā ir skaidri pateikts, ka tā ir paredzēta, lai vērstos pret vardarbību, nevis lai vispār novērstu visu veidu sieviešu diskrimināciju - diskrimināciju tā aizliedz tikai pašu konvencijas normu piemērošanā. Ja aktualizēsies jautājums par to, kuru laist kurā tualetē, ciktāl to vispār regulē cilvēktiesības, tas eventuāli tiks risināts ar Satversmes cilvēktiesību nodaļas un/vai ECK un/vai citu cilvēktiesību dokumentu palīdzību. Ja tas ir tas, kas tik briesmīgi uztrauc konvencijas kritiķus - ka konvencija ir solis uz neizbēgamu prakses un standartu ieviešanu, kas šobrīd tiek uzskatīti par anomāliem - tad varu nomierināt, ka nekā "neizbēgama" tajā nav, ja vien šāda argumenta postulētājs netic, ka tiešām citu argumentu pret šādu ieviešanu tobrīd vairs nebūs (un, ja tā - cik spēcīgs ir arguments, kas sabrūk vienlīdzības vai kāda cita vispāratzīta principa priekšā?). Nāks laiks, būs jauna iespēja diskutēt un argumentēt.
Jurčiks > Baraks Osama
8. Jūnijs 2016 / 16:22
4
ATBILDĒT
Pietiek jau ar to, ka konvencijā šie institūti ir, u tas nozīmē kāju durvīs. Un tad "civilizētā Jevropa" mums teiks, tāpat kā euro ieviešanas jautājumā: Vajadzēja lasīt un protestēt tad, kad parakstījāt...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties