No 2016. gada 8. septembra līdz 2016. gada 10. septembrim Rīgā norisinājās 12. Eiropas Starptautisko tiesību biedrības (European Society of International Law – ESIL) konference, kas bija veltīta starptautisko tiesību darbības un piemērošanas problemātikai krīzes apstākļos. Konferenci, kura pulcēja vairāk nekā 420 dalībniekus no 43 valstīm, organizēja Rīgas Juridiskā augstskola un Latvijas Republikas Satversmes tiesa ar Ārlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas un Eiropas Komisijas atbalstu.
Konference tika atklāta 2016. gada 8. septembrī ar svinīgām organizatoru un Latvijas augstāko amatpersonu uzrunām. Rīgas Juridiskās augstskolas rektors Džordžs Ulrihs (George Ulrich) savā uzrunā uzsvēra konferences tēmas aktualitāti, ņemot vērā to, ka pasaulei šobrīd ir jāsaskaras ar daudz un dažādiem izaicinājumiem drošības, teritoriālās integritātes, bēgļu, vides un politisko krīžu dēļ.
Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš savā uzrunā izteica gandarījumu par to, ka Satversmes tiesas 20 gadu jubilejas gadā Satversmes tiesa ir organizējusi divas nozīmīgas konferences – Satversmes tiesas konferenci par konstitucionālo tiesu aktīvismu un šo ESIL konferenci. Viņš uzsvēra konferences ietvaros aplūkojamo tēmu aktualitāti un nozīmību ne tikai pētniekiem un zinātniekiem, bet arī tiesnešiem, kuri tiesas spriešanā aktīvi izmanto autoritatīvākās tiesību zinātnes atziņas starptautisko tiesību jomā.
ESIL prezidents Andrē Nollkaempers (André Nollkaemper) savā uzrunā pauda prieku par ESIL attīstību un ESIL aptverto jautājumu loka paplašināšanos, nonākot arvien tuvāk dažādām valstīm, kuras saskaras ar starptautisko tiesību izaicinājumiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.