20. Septembris 2016 /NR. 38 (941)
Tiesību politika
Ko plānots mainīt līdz ar jauno īres tiesisko regulējumu
4
Dace Vītola
Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas nodaļas vadītāja 

Ar mērķi izstrādāt tiesisko regulējumu, kas būtu atbilstošs šodienas aktuālajai situācijai, pašlaik Ekonomikas ministrijā notiek darbs pie jauna īres tiesiskā regulējuma izstrādes, proti, pie likumprojekta "Dzīvojamo telpu īres likums". Jaunais regulējums, salīdzinot ar līdzšinējo, ietvers vairākas būtiskas izmaiņas, uz kurām arī vērsta uzmanība šajā rakstā.

Īres līgums ir viens no Civillikumā paredzētiem līgumu veidiem, ar kura palīdzību persona var iegūt tiesisku iespēju lietot svešu lietu. Tomēr atšķirībā no civiltiesiskajām saistībām par jebkuras lietas īri, kam pietiekams ir Civillikuma regulējums, dzīvojamo telpu īre ir īpašs tiesisko attiecību veids, kurā regulējumam modernā labklājības valstī ir arī sociāla funkcija, kas saistīta ar iedzīvotāju nepieciešamību pēc mājokļa. Tādēļ dzīvojamo telpu īres regulējumam ir jānodrošina mājokļa pieejamība, t.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Sergejs Strods
24. Septembris 2016 / 08:06
0
ATBILDĒT
Sen šo jautājumu vajadzēja risināt.
Pēteris
20. Septembris 2016 / 13:07
1
ATBILDĒT
Ko nozīmē "īres līgumu ierakstīšana, kā arī ierakstu dzēšana būs bez maksas"? Nekas nav bez maksas. Jebkurā gadījumā kāds maksā!

Sociālisms Latvijā izplešas un dažu personu lietas finansēs no visu nodokļu maksātāju saliktās naudas valsts budžetā? Tad nav jābrīnās, ka valstij nepietiek nauda veselībai, izglītībai utt. Patiess svarīgām lietām!
Magone
20. Septembris 2016 / 09:00
0
ATBILDĒT
Šie jautājumi bija jāatrisina jau pirms daudziem gadiem. Nu labi, ka vismaz tagad ir atjēgušies.
Ja puses (vispār jau pareizāk būtu teikt līdzēji, puses ir civilprocesā) nevarēs vienoties, tad to noteiks tiesa pēc sava ieskata.
Vairākās raksta vietās bija šāds teikums. Kādēļ lieki tērēt nervus un noslogot tiesas? Labāk arī šajos jautājumos ieviest konkrētību likumā, lai nav par katru nieku jāvēršas tiesā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties