24. Janvāris 2017 /NR. 4 (958)
Viedoklis
Palīdzēt patiesībai
5
Mg. iur.
Krista Milberga
individuāli praktizējoša zvērināta advokāte 

Uzskatu, ka novēršanās no patiesības mums visiem, kuri dzīvojam Latvijas Republikā, jau ir izmaksājusi pārāk dārgi. Mans ierosinājums ir izkristalizējies daudzu gadu praktiska darba rezultātā. Ir baisi, ka par objektīvo patiesību smej juristi, vēl baisāk, ka to piesmej likumsargi un tiesu varai piederīgie. Kādā veidā tas notiek? Pavisam vienkārši.

Jūs zināt, ka Krimināllikumā (KL) ir paredzēta atbildība gan par viltojumiem, gan arī par pierādījumu viltošanu un pierādījumu slēpšanu u.tml. (skat. KL 275., 289., 298., 306., 307. un 315. pantu).

Vispārzināms ir jebkura pienākums ziņot par noziedzīgu nodarījumu, jo par neziņošanu draud kriminālatbildība pēc KL 315. panta, bet kompetentas amatpersonas pienākums ir uzsākt kriminālprocesu, ja saņemtas ziņas kaut vai par iespējamu noziedzīgu nodarījumu (Kriminālprocesa likuma (KPL) 6. pants).

Advokāti kriminālprocesa materiālu ierauga tikai tad, kad tas ir sagatavots sūtīšanai uz tiesu, saņemot krimināllietas kopiju.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Genrihs
30. Janvāris 2017 / 09:02
1
ATBILDĒT
Tas ir vienkārši smieklīgi. Jūs vismaz apzināties cik GB tas aizņems (cik tiks tērēts datunesējiem), cika aparatūras vajadzēs, un kā to visu pareizi izmantot. Tas tikai filmās var visu smuki un saprotami nofilmēt.... principā visdrīzāk filmas Jūs arī esat noskatījusies... pirms šī iniciatīva Jums sapnī rādījās.
Seskis
25. Janvāris 2017 / 09:45
3
ATBILDĒT
Ja jums vēl ko nozīmē patiesība, tad atbalstiet manu iniciatīvu par KPL 141. panta grozījumiem – lai ikviena procesa virzītāja pienākums būtu izmeklēšanas darbības ne tikai aprakstīt protokolos, bet arī fiksēt audio/video! (citāts iz raksta).
Kā tad, ka tik ne tā! Video/Audio ierakstu izmantošana izmeklēšanas darbībā, pirmkārt, ir autortiesību pārkāpums.
Otrkārt, Audio/Video materiāli ir viegli miksējami, kombinējami, pārveidojami un viltojami. Kad Seskis tika vainots maluzvejniecībā, tika izmantoti video materiāli, kurā bija kombinēti kadri no filmām „Brīvību Villijam" un „Žokļi" (Jaws). Kad Seskis pie „Tupenīšu" mājām rosījās vecajās tranšejās ar metāldetektoru, Policijas pilnvarotā amatpersona triumfējoši uzrādīja videoierakstu, kas bija aizdomīgi līdzīgi filmai „Glābiet ierindnieku Raienu" (Saving Private Ryan). Savukārt, kad Seskis ar draugiem uzrīkoja kārtīgu „dzimtenītes" degustācijas pasākumu trīsdienu garumā ar šašlikiem un pirotehnikas spridzināšanu upmalā, kārtībnieks demonstrēja aizdomīgu video ierakstu ar kadriem no seriāla „Walking Dead". Tā kā likumdevējs ir ļoti pareizi izlēmis, ka visādi ieraksti ir izmantojami ļoti piesardzīgi un galvenais ir papīrs, jo bez pasaknīša cilvēks ir sienāzis.
Krista Milberga > Seskis
25. Janvāris 2017 / 16:22
1
ATBILDĒT
Pirms vairāk kā divdesmit(!!!) gadiem jau Eiropas Cilvēktiesību
tiesa ir atzinusi, ka audiovizuālās informācijas līdzekļi ar attēlu
palīdzību ir spējīgi nodot notikuma jēgu, ko nevar izdarīt drukātie informācijas avoti (ECT spriedums lietā Jersild v. Denmark (23.09.1994.)&31).
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties